Türkiye’de ve dünyada popülerliği her geçen gün artan dijital platformlardan Netflix, son yıllarda yerli içeriklere ağırlık verdi. Kısa süre önce bu içeriklerden biri hakkında ortaya atılan iddialar ise gündem yarattı.

Netflix’te bir hayli izlenen popüler bir dizinin afişinin yeni vizyona girecek olan Türk korku filmi olan Zina’nın afişi ile neredeyse birebir aynı olması dikkat çekti. Onedio’da yer alan habere göre, Twitter’da (X) ‘’@burakwideshut’’ adlı kullanıcı tarafından bu detay fark edildi.

TÜRK KORKU FİLMİNİ AFİŞİ ÇALINTI MI?

24 Kasım 2023’te vizyona girecek olan Zina adlı Türk korku filminin yakın zamanda yayınlanan afişi büyük ses getirdi. Ancak bu afişin güzelliği ve çarpıcılığında değil, çok izlenen bir dizinin afişi ile neredeyse birebir olmasından kaynaklanıyor.

Başrollerinde Sema Bolat, Yağmur Tazegül ve Tuğba Aydın gibi isimlerin yer aldığı yapımın yönetmenliğini ise Aşkın Kartal üstleniyor. Kocası tarafından aldatılan bir kadının büyücüye gitmesinin ardından yaşananları konu alan filmin afişi dikkat çekti.

Squid Game: The Challenge izleyicinin tepkisini çekti! Yere düşen yarışmacılar ‘yok artık’ dedirtti… ‘Aşırı gülünç ve sa Squid Game: The Challenge izleyicinin tepkisini çekti! Yere düşen yarışmacılar ‘yok artık’ dedirtti… ‘Aşırı gülünç ve sa

THE HAUNTİNG OF HİLL HOUSE DİZİ TEKRAR GÜNDEMDE!

2018 yapımı bir Netflix dizisi olan The Haunting of Hill House adlı dizinin afişi ve yakın zamanda vizyona girecek Zina adlı Türk korku filminin afişinin neredeyse birebir aynı olması dikkat çekti. Amerikan doğaüstü korku türündeki dizinin konusu her ne kadar klişe olsa da birçok kişi tarafından beğenilmiş ve izlenmişti.

Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson – Cohen gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı yapımın afişi ile yan yana geldiğinde Zina adlı Türk korku filmini afişi arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. Konuya ilişkin sosyal medyada da tepkiler gündeme geldi.

Sosyal medyada bir kullanıcı daha önceki aylarda vizyona giren bir yerli korku filminin ise aslında 2022 yılında vizyona giren bir filmin aynısı olduğunu ancak afiş ve adının farklı olduğu iddia edildi. 

THE HAUNTİNG OF HİLL HOUSE