Televizyon kanallarında yayınlanan yapımların büyük bir bölümünün günden güne kan kaybetmesi, dijital yayın platformlarının hızla parlamalarına aracılık etti. Hem yerli hem de yabancı yayın platformlarının abone sayılarında gün be gün artışlar gözlenirken bu sürecinin en dikkat çekenleri arasında Netflix yer aldı.

Hem ülkemizde hem de birçok dünya ülkesinde dijital yayın alanında zirveyi göğüsleyen Netflix, şimdilerde 2024 yılı yapımları ile gündeme gelmeye başladı. Yeni yıla girilmesi ile birlikte sevilen bazı dizilerin yeni sezonlarını erişime açılacağını duyuran Netflix, ayrıca yeni film ve belgesellerin de duyurusunu yayınladı.

Netflix’te yeni yıl hazırlıklarının devam ettiği şu günlerde şirket yönetiminden yeni bir açıklama daha geldi. Haftanın en çok seyredilenlerini düzenli olarak duyuran dijital platform, son olarak 18- 24 Aralık haftasına ilişkin bir analizde bulundu. Netflix’in resmi yayın kaynakları aracılığı ile yayınlanmış olan listede, bir haftalık süreçte aboneler tarafından en çok izlenen filmlere yer verildi. 

netflix

ZİRVEDE GİZEMLİ FİLM VAR 

Netflix Türkiye’nin 18- 24 Aralık haftasının en çok seyredilen filmlerine dair yapmış olduğu listeli açıklama, gündeme bomba gibi düştü. Platformun hem abonelerini hem de rakiplerini ilgilendiren listenin zirvesinde ‘Rebel Moon- Part One: A Child of Fire’ isimli yapımın yer aldığı görüldü. Afişi ile dahi gizemli havasını hissettirmeyi başaran filmde, acımasız orduların sakin bir çiftçi köyünü tehdit etmesi ve köylülerin hayata tutunabilmek adına bir yabancıdan medet ummaları işleniyor. 

Gişede dipte, dijitalde gökte! Netflix’in en çok seyredilen filmi belli oldu Gişede dipte, dijitalde gökte! Netflix’in en çok seyredilen filmi belli oldu

netflix-logo-originals

NETFLIX TÜRKİYE HAFTANIN EN ÇOK SEYREDİLEN FİLMLERİ

Netflix Türkiye’de 18- 24 Aralık haftasının en çok seyredilen filmleri sırası ile şu şekilde açıklandı: 
Dünyayı Ardında Bıra
Kirpi Sonic 2
Tavuklar Firarda Kurtarma Operasyonu
Derin Sular
İstanbul İçin Son Çağrı
Denizci
Ölümlü Dünya
Can Dostum
Evlen Benimle

Editör: GÜNCEL 53