Tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve teknolojinin de gelişmesi ile birlikte her alanda olduğu gibi medyada da birtakım değişiklikler gözlenmeye başlandı. Ana akım medyada seyirciyi kaybetmemek adına birtakım yenilikler üzerinde çalışıldığı görülürken bu sürecin açık ara kazananı dijital platformlar oldu.

MasterChef Türkiye’de heyecan dorukta! 27 Aralık akşamı üçüncü ceket sahibini buldu… O konuşma ağlattı! MasterChef Türkiye’de heyecan dorukta! 27 Aralık akşamı üçüncü ceket sahibini buldu… O konuşma ağlattı!

Tek ekranda yüzlerce içeriği abonelerinin erişimlerine açan dijital platformlar, 2023 yılı boyunca rekabet ortamında savaş vermeye çalıştı. Hem yerli hem de yabancı platformlar kullanıcılar tarafından yakın takip altına alınırlarken Netflix, bu ortamda zirveye yerleşmeyi başardı.

Filmleri, belgeselleri ve dizileri ile milyonları kendine bağlamayı başaran Netflix, ayrıca çocuklara yönelik eğitici ve öğretici içerikleri ile de sene boyunca dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürdü. Son olarak yeni bir liste ile gündeme gelen Netflix’in en sevilen çocuk dizileri kamuoyu ile paylaşıldı. İşte o listeye ilişkin ayrıntılar…

netflix-logo-originals

12 AYLIK RAPOR

Netflix’te yayınlanan yüzlerce çocuk içeriği, FlixPatrol verilerine dayanılarak sıralandı. Söz konusu sıralama neticesinde 1 Ocak- 26 Aralık 2023 tarihleri arasında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen çocuk dizileri belirlenmiş oldu. 

netflix

EN SEVİLEN NETFLIX ÇOCUK DİZİLERİ

Netflix’in 2023 yılı en sevilen çocuk dizileri listesinin zirvesine iki yapımın yerleştiği görüldü. 30 bin üzerinde puan alan CoComelon ve Peppa Pig, bu yılın kazanan yapımları olarak öne çıktı. Listenin geri kalanında ise şu yapımlar yer aldı: 
Paw Patrol: 21.298 puan
Gabby’nin Oyuncak Evi: 20.789 puan
Küçük Melek: 17.501 puan
Maşa ve Koca Ayı: 15.513 puan
Bebefinn: 13.627 puan
Gezegenimizdeki Yaşam: 10.986 puan
CoComelon Lane: 9.830 puan
Şirinler: 8.719 puan
Unicorn Akademisi: 8.605 puan
Gezegenimiz: 7.780 puan
Patron Bebek: Noel Bonusu: 7.359 puan
My Little Pony: İzinizi Bırakın: 6.112 puan
Grizzy ve Lemmingler: 6.092 puan

Editör: Yüksel KARAKAN