Netflix tarafında 2021 yılında yayınlanan ve dünya çapında kısa sürede izlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı dizisi Squid Game farklı bir format ile yeniden ekrana gelmeye hazırlanıyor. Yakın zamanda ikinci sezon duyurusu yapılan dizinin senaryosu ise gerçek oldu.

Güney Kore draması olan Squid Game dizisine dayanan bir realite yarışması olan Squid Game: The Challange, 10 bölümlük bir yarışma olarak ekrana gelecek. Dizinin ikinci sezonu beklenirken bir yarışma programının gelmesi de dizinin hayranlarını bir hayli mutlu etti.

SQUİD GAME: THE CHALLENGE NEDİR?

Netflix’in Güney Kore yapımı Squid Game dizisinden esinlenerek hayata geçirilen yarışma programı için heyecan dorukta. 456 gerçek insanın katılacağı yarışma programı kapsamında 4.56 milyon dolar ödül verilecek.

Squid Game: The Challenge başvuruları 2022 Haziran ayında Youtube’da yayınlanan bir duyuru ile başlamıştı. Dünyanın dört bir yanından yarışmacının yer alacağı programda 456 gerçek oyuncu ile bir realite show ekrana gelecek. Bağımsız bir televizyon yapım şirketi olan Studio Lambert tarafından yönetilecek fiziksel prodüksiyonu yönetilen yarışmada oyuncular Squid Game dizisinde görülen oyunlarda şansını deneyecek.

Squid Game The Challenge

SQUİD GAME: THE CHALLENGE GERÇEK Mİ, NEREDE ÇEKİLDİ?

2023 Ocak ayında çekimlerine başlanan Squid Game: The Challenge, Birleşik Krallık’taki bir stüdyoda çekiliyor. Gösteriyi çekerken meydana gelebilecek yaralanmalara karşı çok sayıda ambulans çağrıldığına dair de raporlar ortaya çıkmıştı.

Televizyon yarışması formatında ekrana gelecek yapımda yarışmacılar büyük ödülü kazanmak için dizide olduğu gibi birbiri ile ilginç oyunlar üzerinde mücadele edecekler. Realite show olarak ekrana gelecek yapım şimdiden heyecan yarattı.

Kaan Kazgan Survivor'a mı katılacak? Hangi şartlarda yarışmaya katılacağını açıkladı! Turabi’nin karşısına Kaan Kazgan… Kaan Kazgan Survivor'a mı katılacak? Hangi şartlarda yarışmaya katılacağını açıkladı! Turabi’nin karşısına Kaan Kazgan…

SQUİD GAME: THE CHALLENGE NE ZAMAN?

Squid Game: The Challenge 22 Kasım 2023 Çarşamba günü Netflix’te izleyici ile buluşacak. Duyurusunun yapıldığı ilk günden itibaren yakın takibe alınan yarışmanın ilk bölümü heyecanla bekleniyor.