Samsun'dan Sarp'a hızlı tren kampanyamız başlayalı yıllar oldu. Kaç köşe yazısı yazdım unuttum. Derdimize halen bir çare bulamadık.  Hükümetimizin bu konuya ilgisini ve dikkatini çekemedik. Ulaştırma ve altyapı bakanı proje aşamasında olduklarını açıkladı. Daha üst perdeden bir açıklama göremedik. Ordu Olay gazetesi bir kaç gün önce "Bekle Bizi Ankara" manşeti ile çıktı okurlarının karşısına. Hızlı trenle Ankara'dan İstanbul'a giderken Zeki Mesut Özle bey o haberin kupürünü attı bana.

Hızlı Tren demişken yolculuğumdan biraz bahsedeyim. Bir kere çok modern bir ulaşım hızlı tren. Konfor en üst seviyede. Trenle giderken kahvaltı imkânı var. Çeşitli yiyecek ve içeceklere ulaşma imkânı sunuluyor yolculara. İnanılmaz rahat ve güvenli. 250 küsur kilometre hızla uçar gibi gidiyorsunuz.

Bu konfor ve rahat ülkemiz insanın tamamına ulaşmalıdır. 
Doğu Karadeniz hızlısı değil, yavaş tren hizmetlerinde bile mahrum! Tek kilometre demir yolu yok!

Bu nedenle Doğu Karadeniz halkı çareler arıyor. Ordu Olay gazetesi hepimizi umutlandıran "Bekle Bizi Ankara" manşeti ile verdiği haber umut ışıklarının yanmasına sebep oluyor.
Doğu Karadeniz’de bulunan odalar borsalar tek ses, tek yürek Ankara’da toplanacaklar. Üzerinde Anlaştıkları Samsundan Sarpa hızlı tren hattı için Ankara'dan hükümetimize seslenecekler. Bakanlar, belki Sayın Cumhurbaşkanımız da mümkün olursa katılacak bu önemli etkinliğe.Çünkü, derdimizi ummana döktük artık. Çare arıyoruz, gelişmeden pay almak istiyoruz. 
Cumhuriyetin bu halka borcu var. Biz borcumuzu ödedik. Çünkü her kapıda bir şehit var.  

Sıra devletimizde. Hükümetimizin eli başına yettiğinde, ekonomimiz düzelir düzelmez bu hizmetin Doğu Karadeniz’e gelmesini istiyoruz.
Kasten, olmayan bir şeyi istiyor değiliz. Ülkemizdeki gelişmelerden en az pay alan bölgeyiz. Kara yolumuz artık ihtiyaca cevap vermiyor. Demir yolu hiç yok. Tek kurtuluşumuz demir yoludur. Doğu Karadeniz’in bütün vilayetlerinin istifade edeceği bu hizmeti sabırsızlıkla bekliyoruz.
O nedenle toplantı Ankara'da düzenleniyor. Bölge STK'ları Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin desteğiyle Samsun Sarp demiryolu isteğimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırmaya çalışacaklar. 
Başka çaremiz yok!. İnanıyoruz ki gerekçeleri ile birlikte bu dev sorunumuz Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilirse meselemiz hal yoluna girmiş olacaktır.
Yüze yakın kaza 8 vilayet Samsun'dan Sarp'a Demir Yolu istiyor. Doğu Karadeniz sanayiden ekonomiden turizmden pay olmak istiyor. Ürettiklerini kolaylıkla pazarlamak, tükettiklerine en kısa ve en ucuz yolla ulaşmak istiyor.
Samsun’dan Sarp’a Hızlı Tren yolunda buluşmak üzere;

İstanbul'dan baki selam ve dua ile…