Çaykur Rizespor, Süper Lig’de son 3 haftada üst üste almış olduğu başarılı sonuçlardan sonra 15’inci haftada başkentte Ankaragücü’nün konuğu oldu. Yeşil-Mavililer, zorlu 90 dakikada maça istediği gibi başlayamadı.

Özellikle ilk yarıda çok dalgalı bir oyun oynadılar. Sarı kart cezalısı olan İbrahim Olawoyin’in eksikliğinde orta alanda yani merkezde iyi bir görüntü vermedi. Reaksiyonlu paslar atamadı, oyuna girişte ise hiç etkili olamadı. Orta alanda farklı koşular da yapamadı. Rakibine çok boş alan bıraktı. Bununla da daha maçın başında yediği golle mağlup duruma düştü.

Rizespor, sahip olduğu topları da iyi kullanamadı. Çok fazla pas hatası ve top kaybı yaptı. Hücuma kalkamadığı için de rakip kalede etkili olamadı. İlk yarıda Rizespor’un kayda değer bir gol pozisyonu bile yoktu. İlk yarıyı mağlup kapatan Yeşil-Mavililerde teknik direktör İlhan Palut bu duruma müdahale ederek ikinci yarıya oyuncu değişikliği ile başladı ve Gaich’i oyuna aldı. Minchev ve Gaich çift forvet oynadılar. Ama bu da fazla bir etki göstermedi.

Ankaragücü’nde Sowe ikinci yarıda kırmızı kart gördü. Rakibin 10 kişi kalması Rizespor’un oyununa fazla bir katkı sağlamadı. Rakip kalede pozisyon üretmekte çok güçlük çekti. Pinchi ve Benhur’un oyuna girmesi Rizespor’a hareketlilik getirdi. Ancak iyi kapanan Ankaragücü defansını aşamadı. Oyunun son bölümlerinde baskılı gözükse de gol pozisyonu üretmekte çok güçlük çekti.

Bununla da adeta fabrika ayarlarına geri döndü Rizespor. Olawoyin’in Rizespor için ne kadar önemli olduğu bir kez daha gördük. Onun eksikliği takımın gücünü önemli oranda azalttı.  Yeşil-Mavililer bir türlü hat ayarlarına dönemedi. Kaleci Gökhan yine başarılı kurtarışlar yaptı. Ama Rizespor ne çektiyse forvetlerinden çekti. Ancak Rizespor maçı bırakmadı. 90+4’üncü dakikada Gaich, Yeşil-Mavililere beraberliği getiren isim oldu. Müsabakanın ardında ise sahalarda istenmeyen görüntüler yaşandı. Karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e yapılan saldırı hiç mi hiç hoş olmadı. Bu olay müsabakaya gölge düşürdü.