Ankara'dan sonra yeğenimin düğününe katılmak için şimdi de dünya kenti İstanbul'dayım.Geçtiğimiz cuma günü akşamı Sedef adasında muhteşem bir mekanda yeğenim Şevki ve eşi Daniella'nın düğün törenlerine katıldım. Daniella gelinimiz Şevki ile birlikte Harwar'ta master yapmış, orada tanışmışları. Son derece güzel,nazik ve kibadı. Onu taımaktan onur duydum. İftihar ettim.
Düğünde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, dünyanın her tarafında görev yapan arkadaşları o kadar uzaklardan bu muhteşem düğün törenine katılmıştı.
Benim işim gücüm gelen insanların davranışlarını gözlemlemekti. Düğüne katılanların büyük ağırlığı Harward'lı idi. Hepsi kendi dallarının dünya çapında insanlardı. Ben hayatımda bu kadar güzel, elit insanlar görmedim. Son derece nazik, saygılı
kibardılar. Bende klasik bir takım elbise giymiştim. Yelekli flan. Yurt dışından gelen muhteşem insanların dikkatini çekmiş beğeni işaretleri yapıyorlardı. Telaşla onlara cevap vermek için İngilizce bilen kızım ve iki torunumu ikide bir yanıma çağırıp iletişimde yarımcı olmalarını istiyordum. Lisan bilememenin ne kadar eksik bir durum olduğunu o noktada daha iyi anladım. İnsanın en az bir başka lisanı öğrenmesi günümüz dünyasında artık bir zorunluluktur. Lisan bilmiyorsanız yalnız, bir başına sonuz kum çöllerinde hissediyorsunuz kendinizi. 
Gelinimizin babası çok değerli bir insan. Şevki'den şitayışle bahsetti. Bize verilen cihazlardan, konuşmaları  anında Türkçeye çeviren tercümandan dinledik. Dedim ya, her şey çok iyi düşünülmüştü. İkramlar, ikramlar, başımız döndü. 
Kabataş'tan Sedef adasında giderken organizasyonu yapan şirketin mihmandarı karşıladı bizi.
Açıkçası bu zengin içerik nasıl karşılanmıştı? 
Meğer Sevkimin şirketi bu muazzam düğüne sponsor olmuştu. Telaşım ve endişem o anda bitti. Geçen yazımda demiştim. Değerlerimizden bahsetmiştim. Amerika Şevkinin farkında idi. Acaba ülke olarak böylesine kendisini çok iyi yetiştirmiş,
hazırlamış değerlerimizi ne zaman fark edeceğiz? Dünyanın farkında oldukları ile ilgilenelim lütfen...

Baki selam ve dua ile...