Atatürk boşuna “bağımsızlık benim karakterimdir” demedi. Paranın üzerine boş yere bozkurt resmini koymadı. Bir amacı vardı ve onu ilan ediyordu.

Merih Demiral Avusturya'ya attığı gollerle adeta hepimizi mest etti, gol sonrası verdiği Bozkurt pozu olay yarattı.
UEFA alelacele bir kararla Avusturya maçında attığı golden sonra bozkurt sevinci yapan Merih Demiral'a 2 maç men cezası verildiğini açıkladı.
Gerekçe daha da komik; genel davranış ilkelerine uymaması, temel terbiye kurallarını ihlal etmesi, spor etkinliklerini sportif olmayan gösteriler için kullanması ve futbol sporunu itibarsızlaştırması…
“Hollanda maçının seremonisine çıkılır. Milli marş esnasında herkes Bozkurt işareti yapar ve sahadan çekilir Milli takım” diyenlere hak vermiyor değilim. Fakat bu Avrupa’nın kurduğu tuzağa düşmek demektir.
Bozkurt’un anlamı “ben Türk’üm” demektir. Bütün dünyada bütün Türkler kendini bu şekilde ifade eder. Bozkurt, Türklerin en büyük sembolüdür. Orta Asya'dan beri Türklerin en büyük göstergesi olmuştur Bozkurt. Nasıl İspanyollar boğayı, İngilizler aslanı, Ruslar ayıyı, Fransızlar horoz’u seçmişler ise, biz de Bozkurt’u seçmişizdir.
Dünya'da evcilleştirilememiş tek hayvandır ve özgürlüğü elindeki en büyük kozdur. Türklerin en büyük özelliği olan bağımsızlık, özgürlük; Bozkurtlar için de hayati önem taşımaktadır. 
Mitolojik bir varlık, karakter, simgedir.
Atatürk boşuna “bağımsızlık benim karakterimdir” demedi. Paranın üzerine boş yere bozkurt resmini koymadı. Bir amacı vardı ve onu ilan ediyordu.
Avrupa’nın, Batı dünyasının zoru var. Yükselen değer Türklük en büyük ve derin yaradır Avrupa’nın bağrında. O nedenle Merih Demiral’a acele ceza vermişler, sportif bir organizasyona gölge düşürmüşlerdir.
Çeyrek final mücadelesinde Hollanda, önemli bir oyuncumuzun cezalı duruma düşmesi nedeniyle avantaj yakalamıştır. 
Avusturya maçında iki gol atan sporcumuzu kasten oyun dışına itmişlerdir.
Bu karar aynı zamanda siyasi bir karardır. 
Ülkemize düşmanlık beslediklerinin açık göstergesidir.
Çeyrek final müsabakasından zorla çıkarılan bir Bozkurt’un yerine 11 Bozkurt sahada olacak ve onları yarattıkları kin denizinde boğacaklardır.
Avrupa insanlığa borcu olan hain bir topluluktur. Milletleri çeşitli eziyet cenderelerinden, katliamlarından geçiren zalim bir oluşumdur.
Suçu bugünden değil, tarihin derinliklerinden gelmektedir.
Bu olay son örnektir.
Çeyrek finale yükselen A milli futbol takımımızı kutluyor ve yolun sonu Şampiyonluk olsun diyorum.
Baki selam ve dua ile…
Metin TOPÇU