TV8 ekranlarında bir yarışmacının hikayesi son buldu! Mavi ve kırmızı takımın hafta boyunca gösterdikleri rekabetin sonunda üç dokunulmazlığı da kaybederek potaya altı ekip arkadaşını yollayan mavi takım olmuştu. Son oyunda da kırmızı takımdan Tahsin potaya girmişti. 29 Ekim Pazar gecesi ise bir isim potadan çıkamadı. İşte, MasterChef'e veda eden son isim...

MasterChef kim gitti, elendi? sorusunun yanıtı haberimizde... TV8'de yayınlanan, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jürisinde yer aldığı MasterChef Türkiye yarışmasında bu haftanın elenen ismi belli oluyor. Peki ama kim elendi? 

MASTERCHEF EN İYİ YARIŞMACI BATUHAN

Mehmet şefin 'Denizden Kelebek Etkisi' adını verdiği tabak 7 farklı kritere göre değerlendiriliyor. 

Mehmet Şefin tabağını en iyi yapan yarışmacı Batuhan oldu. 

Haftanın eleme adayları şu şekildedir: 

Tanya
Batuhan
Metin
Barbaros
Esra
Cemre 

MASTERCHEF KİM GİTTİ?

MasterChef'te elenen isim belli oldu. MasterChef Türkiye'nin son bölümüne veda eden Metin oldu.

Masterchef Kim Elendi 29 Ekim

MASTERCHEF'TEN KİM ELENDİ? (29 EKİM 2023 PAZAR)

MasterChef'ten elenen isim Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun yemek tadımı sonrası açıklandı.

Barbaros, Barış, Cemre, Metin, Esra, Tahsin ve Tanya'nın eleme potasında olduğu yarışmada Metin, Esra, Tahsin ve Tanya'nın jelleri karıştı. Sergen'in uyarmasıyla harekete geçen şefler yarışmacıların tabaklarını kontrol etti.

Kameralardan da son durum tespit edilemeyince yarışmacılar ellerindeki jellerle yarışmaya devam etmek durumunda kaldı.

Yarışmacıların haklarının yenmemesi için Metin ve Tanya'nın tabağı değerlendirilmeye alınmadı.

MasterChef Türkiye’de heyecan dorukta! 27 Aralık akşamı üçüncü ceket sahibini buldu… O konuşma ağlattı! MasterChef Türkiye’de heyecan dorukta! 27 Aralık akşamı üçüncü ceket sahibini buldu… O konuşma ağlattı!

MASTERCHEF METİN KİMDİR?

MaterChef'ten elenen Metin Yavuz 25 yaşındadır ve aslen Bolu Mengenli'dir. Metin Yavuz 2014 yılından bu yana aşçılıkla uğraşmaktadır. Aile ve arkadaşlarının ısrarı ile MasterChef'e katılan Metin Yavuz 2022 MasterChef'i şampiyon olarak tamamlamıştır. Ulusal Genç Şefler yarışmasını birincilikle tamamlayan Metin Yavuz'un babası ve dedesi de aşçılıkla uğraşmıştır.

Editör: TE Bilisim