52 Orduspor 1973 yılında Ordu ilinde kurulmuş bir spor kulübüdür. Şu anda 3. Lig’de mücadele etmektedir. 2023-2024 sezonunda 3. Lig 1. Grup’ta yer almaktadır. 52 Orduspor’un son durumu: 28 maçta 14 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile toplam 49 puandır.
İkinci Lige yükselme maçında Elazığspor’a yenilerek umutlarını gelecek seneye taşımıştır. Mor Beyaz’lılara bu yer yakışmıyor. Orduspor Süper Lig’e yakışan bir takımdır. Süper ligde olduğu zamanlar Ordulu hemşerilerimin gereken ilgiyi göstermemesi bugünleri yaşamasına sebep olmuştur. Dilerim Ordu şehri bütünleşir ve tek takımla mücadelesine devam ederler.

Samsunspor Süper Lige çıktığı sene bir ara ligin en sonunda yer alırken Antrenör değişikliğiyle ligde kalmayı başarmıştır. Samsun seyircisinin takıma desteği çok güzeldi. Lige kalma mücadelesinde her maçta Samsunspor’un yanında olmuşlardır.
Rizespor bu sene kendisinden beklenmeyen bir mücadele sergilemiştir. Avrupa kupalarına katılma heyecanını son üç maça kadar taşıyabilmiştir. Önceki yazılarımda son üç maçta 9 puan alabilir, sıfırda çekebilir demiştim. Bir puan alabildi ve Süper Lig’i 9. Sırada tamamlama başarısını gösterdi. Bakalım 2024-2025 sezonunda nasıl bir yol izleyecek? 

Trabzonspor, lige heyecan katan bir takımdır. Şaibelerden uzak bir sezon geçirmişlerdir. Ankara gücünü son maşta 4-2 yenmesi olası söylentilere set çekmiştir. Abdullah Avcı yönetiminde Süper ligde 3., ve Ziraat Türkiye kupasında finali oynama başarısını göstermiş, Beşiktaş’a yenilerek kupaya veda etmiştir. Bu azımsanmayacak bir başarıdır.
2024-2025 sezonunda Trabzon’dan daha büyük başarılar bekliyorum.
Futbol Karadeniz insanına çok yakışıyor. Buna sebep hırs ve mücadele azmidir. Çünkü hamurumuzda bu var.

Gelecek sezon üç takımla Süper ligde mücadele edeceğiz. Doğru Transferlerle ve mevcut teknik ekiplerle Süper lige damgasını vurabilir Karadeniz.
Yöneticilerimiz insanımızın futbola olan yatkınlığımızı çok iyi değerlendirmeli ve gençlerimizin önünü açacak tedbirleri almalıdır. 
Trabzon şampiyon olduğu zamanlarda kadrosuna olan yerli oyuncularla başarıyı yakalamış, O politikadan uzaklaştığında da uzun yıllar herhangi bir başarı gelmemiştir. Bu gerçek ortada iken yapılması gereken altyapıyı güçlendirmek ve insanımıza, gençlerimize şans kapılarını ardına kadar açmaktır.

Baki selam ve dua ile…