Transparan spor kıyafetleri neyi amaçlıyor? Balerinlerin sanat adına giydikleri kıyafetler, yüzücülerin yüreğimizi sızlatan görüntüleri insanlara ne kazandırıyor?

Bütün dünyada kadınlar sömürülüyor. Reklamlardan spora kadınlar üzerinden yapılan sömürü yüzümüzü kızartan bir hal aldı.
Yüksek ve Geç Orta Çağ giyim kuşamı hakkındaki bilgimiz, dönemin sanat eserleri aracılığıyla gelişti. İnsanların stilleri vitraylara, heykellere, tablolara ve yağlı boyalara taşındı.
Sınıf katmanları ve sosyal statüler arasındaki farklılaştırmaya ve kilisenin özellikle kadınlara ne tip kıyafetler giymelerini dikte eden vaazlarına rağmen, tasarımcılar, kıyafetleri işlemenin ve onlara ilginç dokunuşlar kazandırmanın bir yolunu buluyordu.
İslam’ın kadını içine kapatan emirleri artık sınır tanımayan gelişmelere gebe!
Plajlarda bile görülmeyen bir görüntü sergileniyor. Jimnastikten, yüzmeye, voleyboldan, atletizme ve diğer branşlarda, reklamlarda kadın bedeni acımasız bir şekilde kullanılıyor!
İnsan “ ne istiyorsunuz kadınlarımızdan?” sorusunu sormadan edemiyor.
Şimdi erkek sporcular da bu kervana eklenmek üzere. Vücut hatlarını pervasızca sergilemeye başladılar!
Dünyanın bütün ülkelerinde bu rezalete devam ediliyor. En çokta kadınlar kullanılıyor.
Transparan spor kıyafetleri neyi amaçlıyor? Balerinlerin sanat adına giydikleri kıyafetler, yüzücülerin yüreğimizi sızlatan görüntüleri insanlara ne kazandırıyor?
Formaların giderek bir sex objesi haline gelmesinden kurtulmanın bir yolu olmalı.
Bu insanı bir istektir.
Heykellerin tarih öncesi, mitolojik evrelerde anadan üryan bir şekle tırmandığını biliyoruz. İnsan ilkellikten kurtulmanın yolunu ararken çok eskiye dönme eğilimindedir.
Çıplaklık insanın en büyük çelişkisidir.
İnsanı hayvandan ayıran huzur, mutluluk, sevgi ve güzellik değerleridir.
Kadın bu değerlerden hiçbir şekilde uzaklaştırılmamalıdır. Keza erkek sporcular için de aynı durum söz konusudur. Sporun kadınlar arasında yaygınlaşması çok güzel bir gelişmedir.
Ama onun bir sömürü aracı olarak kullanılması çok büyük bir hatadır.
Formaların da bir ahlakı çerçevesi olmalıdır. 
İnsanı değerler belirlenmelidir.
Kadının masumiyeti, mahremiyeti her dinde mevcuttur.
İnançsız toplum kesimlerinin acımasız saldırılarına tüm insanların bilmeden katkı vermesi yüreğimizi yaralayan bir hal almıştır.
Kadınların muhteşem bir şekilde insanın her türlü girişimine ortak olması ne kadar güzelse, değerlenin ayaklar altına alınması da o derece kötü bir yaklaşımdır.
Umarım insanlık bu önemli soruna bir çare üretir.


Selam ve dua ile…