Bugün göreve başlayan Devlet memuru 32  bin lira, asgari ücretli 11,400  lira alırken emekli ise 7,5  lira.Bu para eğer kiradaysa sadece kirasına yetmez.

Bugün göreve başlayan Devlet memuru 32  bin lira, asgari ücretli 11,400  lira alırken emekli ise 7,5  lira.Bu para eğer kiradaysa sadece kirasına yetmez. Emekli ne yiyip,ne içecek,nasıl ısınacak.Bu rakam emekliye "yaşamana  lüzum yok,öl" demektir.Gerçi bu rakamla yaşanamaz,emekli yaşayan ölü zaten.Siz bu parayla bir hafta geçinin ve kendinizle muhakeme edin.

Emekli bu parayla geçinerek ekonomi profesörlerini bile geride bırakarak, ordinaryüslüğe yükselmiş durumda. Hatta iddia ediyorum! emekli bu yeteneğiyle ekonomi bakanlığını bile idame ettirip, ülkeyi düzlüğe çıkartabilir.

Şimdi de bir kereliğine çalışmayan emeklilere (ikramiye) 5 bin lira verilme kararı alınmış. Emekli olup ta çalışan geçinemediğinden çalışıyor. hobi olsun diye değil. Verilen ikramiye de sanki çok büyük bir meblağ ki sadece çalışmayanlara veriliyor.Öyle allandırıp ballandırdınız ki  sanki 5 bin lira değil de 500 bin lira.

Emekli dilenci mi,

5 bin lira  nedir,sadaka mı?

Yazıktır,günahtır..

Siz emekliyi yok saydınız,emekliler de sizi yok sayacak,affetmeyecektir!