Sosyal medya üzerinde yapılan resim ve video paylaşımları çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Sanal mahremiyet nedir?

“Günümüz çağında sosyal medyayı düzgün kullanmamanın vermiş olduğu, edepten uzak, aykırılığın vermiş olduğu yanlış davranışları içerisinde barındıran olgudur.” 

Evet, bazı şeyleri düşünmeden yapmak ileride ciddi problemlere yol açabilir. Dijital dünya ve robotik kodlamaların geliştiği günümüz dünyasında es geçtiğimiz bazı şeyler akıl almaz yanlışları beraberinde getirebilir.

Bunun için özellikle ebeveynlerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Sosyal medya üzerinde yapılan resim ve video paylaşımları çok ciddi sonuçlar doğurabilir. İnsanlar çift yaratılmış olgusu kodlama ve klonlama yöntemi ile sizin çocuğunuzu karşınıza çıkarabilir.

Bu nasıl olur demeyin? Araştırın okuyun ve bunun için çok dikkatli olun… Gelenek, görenek örf ve adetlerden uzaklaştığımız, kendi kültürümüz dışına çıktığımız her an her saniye bütün her şey lehimize işliyor.

Çocuğunuzun gelecek kaygısını gidermek için her şeyi mubah saymak yanlıştır. Biz önce dini, milli manevi olguları önemseyip ülkemizi sağlam temeller üzerine inşa eden nesiller yetiştirip, öyle teslim etmeliyiz.

Unutmayın! Sosyal medya sizin özgürlük alanınız değil, tam tersine bütün mahreminizin teşhir edildiği bir kayıt, bir röntgenleme sistemidir.