Beşitaş Olağanüstü Genel Kurulu'nda Kulübün 35. Başkanı Hasan Arat seçildi. Peki Hasan Arat kimdir? Nerelidir?

27 Eylül 1959 yılında İstanbul'da doğan Hasan Arat, iş adamlığının yanı sıra spor yöneticisi ve eski profesyonel basketbolcudur. 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynayan Arat, Adana Demirspor ve Beşiktaş formalarını giymiştir.

2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na İstanbul'un ev sahipliği yapma teklifinin liderliğini yapmıştır.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri İcra Komitesi üyeliğine seçilen Arat, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atanmıştır.

Arat, 2012 yılından itibaren Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nde (TMOK) çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2012-2016 yılları arasında TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2016-2020 yılları arasında TMOK Başkan Vekilliği ve 2020 yılından itibaren TMOK Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Liman Lokantası Nerede? Rize Liman Lokantasına Nasıl Gidilir? Liman Lokantası Nerede? Rize Liman Lokantasına Nasıl Gidilir?

İş Hayatı

Novo Invest'in Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Dome Group'un Kurucusu ve Ortağıdır olan Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA ??Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNTWO) Bağlı Üyeler Kurulu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli ticari görevlerde bulunmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsil eden Direktörler, ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu'nun (IAF) eski Başkanı ve mevcut Yürütme Konseyi ve Yönetim Kurulu üyesidir.

Arat, 1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından 'Yılın İşadamı' ödülüne layık görülmüştür.

Editör: Yüksel KARAKAN