Rize’nin ilk ve tek alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Şimal AVM, toplam 20.000 metrekarelik bir alanda kuruludur. İçerisinde 118 mağaza, 10 sinema salonu, 1 bowling salonu, 1 çocuk eğlence merkezi, 1 kafeterya ve 1 restoran bulunmaktadır.

19 Kasım 2021 tarihinde hizmete açılan Rize Şimal AVM ile ilgili tüm detaylarını sizler için haberimizde derledik.

AVM'de yer alan mağazalar arasında giyim, ayakkabı, aksesuar, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, mobilya, oyuncak, kitap, hediyelik eşya gibi çeşitli sektörlerden mağazalar bulunmaktadır. Sinema salonlarında yerli ve yabancı filmler gösterilmektedir. Bowling salonu ve çocuk eğlence merkezi de ziyaretçilere keyifli vakit geçirme imkânı sunmaktadır.

Rize’yi AVM ile tanıştıran Şimal Alışveriş Merkezi, şehre alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi anlamında hizmet etmeye 19 Kasım 2021 tarihinde başladı.

Rize Yatırım A. Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve 22.901 m2 bir alana yayılmış olan AVM, açık ve kapalı alanlarıyla içerisindeki geniş marka yelpazesiyle her yaş ve zevk grubuna uygun alternatifler sunuyor.

Kalkandere Jandarma Komutanı, Eşinin Şüpheli Ölümüyle İlgili Tutuklandı Kalkandere Jandarma Komutanı, Eşinin Şüpheli Ölümüyle İlgili Tutuklandı

Şimal AVM, hepsi birbirinden farklı mağaza cephelerine sahip benzersiz alışveriş merkezi mimarisiyle dikkat çekiyor. Klasik alışveriş merkezlerinden farklı olarak ödüllü tasarımıyla 5 katlı alışveriş koridorlarından oluşan Şimal AVM’de 100’ü aşkın mağaza yer alıyor. Eğlence alanları ve en son teknoloji ile donatılmış sinema salonlarına sahip olan AVM’de 750 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor

Şimal AVM Nerede?

Rize’de Bulunan Şimal AVM'nin ulaşım ve iletişim bilgileri şu şekildedir.

Adresi: Müftü Mahallesi Atatürk Caddesi Avm İş Merkezi Sitesi No:548 Merkez / Rize

Telefon Numarası: 0464 212 04 75

Şimal AVM’ye Nasıl Gidilir?

Şimal AVM, Rize şehir merkezinde, Müftü Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Özel araçla: Rize şehir merkezinden Şimal AVM'ye gitmek için Atatürk Caddesi'ni takip etmeniz gerekmektedir. Atatürk Caddesi üzerinde ilerlerken, AVM tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Toplu taşımayla: Rize şehir merkezinden Şimal AVM'ye gitmek için Rize şehir içi dolmuşlarını kullanarak tek vesait ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu dolmuşlar, şehir merkezindeki hemen her noktasından hareket etmektedir.

Otobüsle: Rize şehir merkezine Türkiye'nin birçok ilinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehir merkezinden Şimal AVM'ye gitmek için yukarıda bahsedilen toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.
İşte Şimal AVM'ye ulaşım için bazı yol tarifleri:

Özel araç yol güzargahları:

Trabzon-Rize Yolu'nu takip ederek Rize şehir merkezine gelin.

Atatürk Caddesi'ni takip edin.

AVM tabelalarını takip ederek Şimal AVM'ye ulaşın.

Toplu taşımayla:  Minibüs ve Otobüs Atatürk Caddesi'nde Şimal AVM durağından geçmektedir.

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi