1 Aralık'ta tüm ülke genelinde eş zamanlı olarak başlatılan Aranan Şahıslar Uygulaması devam ediyor. Rize genelinde 9 ekip ve 26 personelin katılımı ile gerçekleştirilen uygulamada çeşitli suçlardan aranan 4 şahıs yakalanarak cezaevine gönderildi.

Rize Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf; bilişim sistemindeki verileri bozma yok etme, erişilmez kılma, sisteme veri yerleştirme; kasten yaralama, herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık, hükümlü veya tutuklunun kaçması, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak suçlarından aranan 4 şahıs yakalanmıştır. 

Konu ile ilgili olarak Müdürlüğümüzce yakalanan 4 şahıs hakkında gerekli adli işlemler yapılmış olup H.Y., Ş.K., H.B. ve H.T. isimli şahıslar cezaevine teslim edilmiştir." denildi.

Ayrıca Rize genelinde 1 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 60 şahsın yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapıldığı, bu şahıslardan 36'sının tutuklanarak cezaevine teslim edildiği bildirildi..

Trabzon’da çarpışan iki otomobil hurdaya döndü: 6 yaralı Trabzon’da çarpışan iki otomobil hurdaya döndü: 6 yaralı

Açıklamada "İlimiz genelinde suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir." vurgusu yapıldı.
 

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi