Ak Parti Rize İnsan Hakları Başkanlığından 28 Şubat Basın Açıklaması Ak Parti Rize İnsan Hakları Başkanlığından 28 Şubat Basın Açıklaması

Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Otizimle Mücadele ve Eğitim Derneği'nin birlikte organize ettiği etkinlikte özel gereksinimli bireyler tarafından toprakla buluşturulan sevgi çiçekleri vatandaşlara hediye edildi.

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan özel gereksinimli bireyler "Toplumda biz de varız" mesajı verdi. 

Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Mustafa İnanç Er, sadece bir gün değil her gün toplumun bulunduğu alan içerisinde yaşadıklarının farkında olunmasını istediklerini söyleyerek “Bizim desteğe değil aynı toplumun içinde yaşadığımız bilincinin oluşması ve engel koyulmamasına ihtiyacımız var. Toplumun her alanında olabileceğimizi vatandaşların bilmesini istiyoruz. Bu şekilde neleri başarabileceğimizi de ispatlamış oluruz. Bugün savaşların olduğu, çocukların katledildiği sevgisiz dünyaya sevgi fidanları dağıttık. Programı sessizce yaparak aynı zamanda Filistin’de yaşanan gelişmelere duyarlı olduğumuzu göstermek istedik. “ şeklinde konuştu.

Kaynak: ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU