Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 23:04
 
Yıldırım-İmamoğlu Ortak Yayınının Sunucusu ve Günü Belli Oldu
Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı ortak yayın için, AK Parti ve CHP’li yetkililer bir kez daha görüştüler. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu’nun katılacağı televizyon programının 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de yapılacağını açıkladı. Moderatör, gazeteci İsmail Küçükkaya olacak.
SİYASET HABERLERİ Haberi
Yıldırım-İmamoğlu Ortak Yayınının Sunucusu ve Günü Belli Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı ortak canlı yayınla ilgili detaylar belli oldu.

 

Yayına ilişkin detaylar üzerinde çalışan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay bugün ikinci kez görüştü.

 

Yayın formatında uzlaşı sağlanamayan noktalar ele alındı. İki isim, kameralar karşısına geçerek yayına ilişkin açıklama yaptı.

 

MODERATÖR İSMAİL KÜÇÜKKAYA

 

Mahir Ünal, ”Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda ortak yayınla gerçekleşecektir. Yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” dedi.

 

CHP’li Altay ise ”İsmail Küçükkaya her bir adaya eşit sürede eşit aynı soruları sormak suretiyle yayını gerçekleştirecek. Canlı yayın İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek” diye konuştu.

 

EŞİT SÜRE, EŞİT SORU

 

Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu’nun katılacağı programın ”eşit süre, eşit soru” ilkesine göre yapılacağını açıkladı.

 

TARTIŞMA PAZAR GECESİ

 

  • -Tarih: 16 Haziran 2019 (Pazar)
  • -Saat: 21.00
  • -Moderatör: İsmail Küçükkaya
  • -Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi
  • -Kanal: Bütün kanallar yayınlayabilecek
  •  

YILDIRIM VE İMAMOĞLU’DAN PAYLAŞIM

 

Binali Yıldırım sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

 

İstanbul’un geleceğini konuşmak üzere, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de @KucukkayaIsmail’in moderatörlüğünde @ekrem_imamoglu ile bir araya geleceğiz. 

 

Bu yayının tüm İstanbullular için hayırlı olmasını dilerim.

 

Twitter’dan paylaşım yapan Ekrem İmamoğlu ise ”16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de @KucukkayaIsmail moderatörlüğünde sizinle İstanbul’u tüm yönleriyle konuşmaktan büyük keyif alacağım. Başarılar dilerim @BY”ifadelerini yazdı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Yeşim Saraç
Etiketler: Yıldırım-İmamoğlu, Ortak, Yayınının, Sunucusu, ve, Günü, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı