Rize Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu'nda Çoklu Yabancı Dil Eğitim Modeli Pilot uygulamasında haftalık 40 ders saati eğitim veriliyor. Öğrenciler 4 farklı İngilizce öğretmeni ile haftada toplam 18 saat İngilizce ve 2 saat Arapça (Temel Düzey) olmak üzere 20 saat yabancı dil eğitimi alıyor.

Çoklu Yabancı Dil Eğitim Modeli Pilot Uygulaması ile 5. sınıf öğrencilerinin hedef dili öğrenme sürelerini etkili ve verimli hâle getirmek, öğrencilerin yeni bir dil öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmelerini ve bu dil becerileri ile iletişim kurabilmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Pilot uygulama; eğitim ortamını, teknolojik donanımını ve öğretmen ihtiyacını yeterli düzeyde karşılayan 26 ildeki 32 okulda başlatıldı.

Rize'de DEAŞ Operasyonu Rize'de DEAŞ Operasyonu

5'inci sınıf çağında etkili bir uygulama ile yabancı dili anlayan, okuyan ve konuşabilen öğrenciler hedeflenmekte.

Uygulama ile öğrencilerin yabancı dil becerisinin akademik başarı üzerindeki etkisinin artırılması, dört temel dil becerisinin kullanımında yeterlilik, özgüven ve isteklilik düzeyinin artırılması, öğrencilerin konuşma kaygılarının azaltılması, motivasyonlarının diğer öğrenenlere göre daha yüksek olması, öğrencilerin iletişimsel yeterliliğinin geliştirilmesi hedeflendi.

Rize Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrenci sınavına başvurular 16 Mayıs 2024 tarihine kadar okul sitesi üzerinden yapılabilecek

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi