Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 13:28
 
Süleyman Soyluʹdan ABDʹye sert tepki
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABDʹnin PKK elebaşları hakkındaki kararıyla ilgili ˮEn son üç teröristi listesine alıp güya milletimizin gönlünü alacaklar.
Türkiye Haberi
Süleyman Soyluʹdan ABDʹye sert tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABDʹnin PKK elebaşları hakkındaki kararıyla ilgili ˮEn son üç teröristi listesine alıp güya milletimizin gönlünü alacaklar. Ben size bu fotoğrafı okuyayım mı? Bugüne kadar hiç sesimi çıkarmadım. Güya bizle dalga geçiyorlar. İki bakanı yaptırım listesinden çıkartıp, üç teröristi yaptırım listesine koyuyorlar. Bize demek istiyor ki ʹsenin bakanınla terörist arasında bir fark söz konusu değilʹ biz de bunu yiyeceğiz.ˮ dedi.

 

İçişleri Bakanı Soylu, ˮStratejik ortağımız, bizle beraber, 3 tane teröristi listesine alırken, arka cephede, Suriye Irak cephesinde, PKK ile beraber ʹpetrolün yüzde 25ʹi benim olacak, yüzde 75ʹi senin olacakʹ hesabını yapanlardır. Bu bir iki yüzlülüktür, bu samimiyetsizliktir. Bu kadar açık ve nettir. Nerede, hangi gün, kimle yaptığı da bilgimiz dahilindedir. Türkiye, eski Türkiye değildir. Türkiyeʹyi eski Türkiye olarak niteleyenler yanılmaktadır ve yanıldıklarını da anlamaktadırlar.ˮ diye konuştu. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Süleyman, Soyluʹdan, ABDʹye, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı