Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 10:15
 
Sokak Hayvanlarına Yönelik Rehabilitasyon Çalışmalarımız Devam Ediyor
Rehabilitasyon merkezinden yapılan açıklamada, sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon çalışmalarına devam ettikleri bilgisi verildi.
Rize Haberleri Haberi
Sokak Hayvanlarına Yönelik Rehabilitasyon Çalışmalarımız Devam Ediyor

Rehabilitasyon merkezinden yapılan açıklamada, " idaremiz, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince kendi sorumluluk sahasında bulunan 346 köyde sokak hayvanlarının korunması, tedavisi, beslenmesi ve rehabilitasyonu konularında Rize Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

İlimize bağlı köylerde bulunan küpesiz, sahipsiz, güçten düşmüş, acil müdahale gerektiren ve başıboş hayvanlar bulundukları yerden alınarak, hayvan taşınması için dizayn edilmiş, gerekli ekipman ve gereçlerin bulunduğu araç ile Rize Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne nakilleri gerçekleştirilmekte, rehabilitasyon süreçlerinin ardından alındıkları ortama tekrar kavuşturulması sağlanmaktadır.

 

İdaremizin bu projede hizmete başladığı altı aylık süreçte 444 30 53 numaralı çağrı merkezimize ulaşan 1081 çağrının tamamına cevap verilmiş, sahipsiz sokak hayvanlarına ilgili kanun çerçevesinde uygulama yapılmıştır." bilgisi verildi.

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Sokak, Hayvanlarına, Yönelik, Rehabilitasyon, Çalışmalarımız, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı