Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 11:33
 
RTEÜ'den Kampüse Giriş Yasağı Haberlerine Yalanlama
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Basın, Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada;
GÜNCEL HABERLER Haberi
RTEÜ'den Kampüse Giriş Yasağı Haberlerine Yalanlama

Son günlerde bazı yerel site ve gazeteler ile sosyal medya hesaplarında Üniversitemizle ilgili olarak “kampüsa girmesi yasaklı olan kişiler listesi” konulu gerçeği yansıtmayan haberler yer almıştır. Bu haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için Üniversitemiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti ortaya çıkmıştır.


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip bir yükseköğretim kurumudur. Üniversitemiz kampüsüne girmesi yasaklı olan kişiler listesi diye bir uygulama söz konusu değildir. Vatandaşlar ülkemizin her tarafındaki devlet Üniversitelerine hangi kurallar çerçevesinde girebiliyorsa, Üniversitemizin kampüslerine de isteyen herkes aynı kurallar çerçevesinde girebilmektedir. Zira Üniversitelerin eğitim öğretim ve araştırma - geliştirmenin yanındaki en önemli görevlerinden biri de topluma hizmet uygulamalarıdır. Biz bütün insanların Üniversitenin imkânlarından yararlanmasından ve ihtiyaç duyduğu konularda Üniversiteden destek almasından memnuniyet duymaktayız. Bu tür haberler gerçeği yansıtmadığı gibi iyi niyetten de uzak olup ilimizin ve ülkemizin önemli bir bilim yuvası olan Üniversitemiz hakkında kamuoyunda yanlış kanaatlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: (-) - Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Editör: Admin
Etiketler: RTEÜ'den, Kampüse, Giriş, Yasağı, Haberlerine, Yalanlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı