Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 17:00
 
RTEÜ'de 2. Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi
Üniversitemizde II. Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi
EĞİTİM HABERLERİ Haberi
RTEÜ'de 2. Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen II. Deney Hayvanları kullanım kursu tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere Tıp Fakültemizde sertifika töreni düzenlendi.

 

Sertifika törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer ŞATIROĞLU ve akademisyenler katıldı.

 

Rektörümüz törende yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen kurs programının alınan eğitimin yanı sıra farklı disiplinlerdeki akademik personelin bir araya gelmesine fırsat tanıdığını belirtti.

 

Alınan sertifikaların alanında yeni projelerin hazırlanmasına vesile olmasını dileyen Rektörümüz, kursiyerleri tebrik ederek sertifikalarını takdim etti.

II. Deney Hayvanları kullanım kursu, Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi ve Tıp Fakültemiz laboratuvarlarında 80 saatlik teorik ve uygulama eğitimi şeklinde gerçekleştirildi.

 

Sağlık bilimleri alanında deneysel çalışma yapabilmek ve aynı zamanda alanında ulusal ve uluslararası ölçekte proje başvurularında bulunabilmek için gerekli olan sertifika programına başta Üniversitemiz akademik personeli olmak üzere farklı kuruluşlardan toplamda 49 kursiyer katıldı. Kurs programı sonunda yapılan sınav ile teorik ve uygulama eğitimlerini başarı ile tamamlayan adaylara sertifikaları verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RTEÜ'de, 2., Deney, Hayvanları, Kullanım, Kursu, Sertifika, Töreni, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı