Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 22:34
 
Rize'de Şu An 9,5 Milyar TL Değerinde 356 Proje Mevcut
Rize Valisi Kemal Çeber, 2020 yatırım yılının 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı itibariyle Rize’de toplam 9 Milyar 531 Milyon 882 Bin TL tutarında 356 projenin mevcut olduğunu söyledi.
Rize Haberleri Haberi
Rize'de Şu An 9,5 Milyar TL Değerinde 356 Proje Mevcut

Yatırımcı kamu kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla Rize Valiliği tarafından yılda dört kez düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarının ilki gerçekleştirildi.

 

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda Vali Kemal Çeber başkanlığında düzenlenen 2020 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, Belediye Başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Vali Kemal Çeber, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, “Yeni yatırım döneminde de, Rize’ye daha iyi hizmet verilmesi için yoğun bir mesai içerisinde olacağız. Toplantımızda yatırım uygulamalarının koordinasyon ve incelenmesi amacıyla 2019 yılının yatırımlarının gerçekleşme durumunu gözden geçirip, 2020 yılı içerisinde yapacağımız çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Koordinasyon toplantısının, yatırım uygulamalarında ortaya çıkan sorunların çözümüne katkıda bulunmasını ve projelerimizin belirlenen hedeflere ulaşmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Son 3-4 yıl içerisinde, ülkemiz ve ilimiz açısından küresel ölçekte büyük yatırımların milletimizin hizmetine sunulduğunu belirten Vali Çeber, 2020 yatırım yılının 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı itibariyle Rize’de toplam 9 Milyar 531 Milyon 882 Bin TL tutarındaki 356 projenin mevcut olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

2019 yılı yatırım programlarının başarıyla tamamlanmasında emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini kutlayan Vali Çeber, “2020 yılında da ilimizde çok ciddi yatırımların gerçekleştirilmesini umuyorum, değerli katılımcılarımıza yatırım çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Vali Çeber ayrıca; il genelinde etkisini gösteren kış mevsiminin koşullarından dolayı vatandaşların yaşam standartlarının aksamaması ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için de ilgili tüm kuruluşlarla koordine içerisinde çalıştıklarını ve gerekli tüm önlemlerin alındığını da ifade etti.

 

Toplantıda 2019 Yılı İl Koordinasyon Kurulu çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından, yatırımcı kuruluşların temsilcileri 2020 yılı yatırımları ile ilgili olarak İl Koordinasyon Kuruluna bilgi sundu.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize'de, Şu, An, 9,5, Milyar, TL, Değerinde, 356, Proje, Mevcut,
Yorumlar
Haber Yazılımı