Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 17:22
 
Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Serkan Savaş Atandı
Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Serkan Savaş Getirildi.
Rize Haberleri Haberi
Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Serkan Savaş Atandı

Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek’in yerine Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Serkan Savaş Getirildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Rize Çevre ve Şehircilik il Müdürü olarak görevlendirilen İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Serkan Savaş’ın 6 Ağustos Çarşamba günü göreve başlaması bekleniyor.

 

 

Ali Serkan Savaş Kimdir?

 

1985 yılında doğdu. Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölü ününden 2009 Haziran ayında bölüm 5.’si olarak mezun oldu.

 

Üniversite eğitimi süresince(2003-2009) sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu görevleri süresince gençlere yönelik programların düzenleme ve koordinasyonunda yer aldı.

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalında 2012 tarihinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Yüksek Mühendis ünvanı aldı.

 

Trabzon Belediyesinde 28.12.2009 tarihine kadar çalıştı. 2009 Aralık ayında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğüne inşaat Mühendisi olarak atandı

 

2011-2012 Yılları arasında Bayındır Memur-Sen Kurum Temsilciliği görevini yürüttü.

 

Bayındırlık il Müdürlüğünde Yapım Şube Müdürlüğünde 2010-2011 arasında çalışarak üst yapı hakkında değişik yapıların kontrol şefliğini yürüttü.

 

2011 yılında 4708 sayılı Yapı Denetim Hakkında kanunun tüm illerde uygulamaya geçmesiyle Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Yapı Denetim Çalışma Biriminin kuruluş çalışmalarını yaptı. Bu süre zarfında Erzurum İlinin İmarı, denetimi ve Belediyelerin mevcut yapı stoğu hakkında detaylı bilgi edindi ve yapı denetim belediye ve Bakanlık iş / işlemlerin çalışmalarını yürüttü.

 

Kısa dönem er olarak Kırklareli İl Jandarma Komutanlığında askerlik vazifesini tamamlayarak Ocak 2013 tarihinde terhis oldu.

 

2014 yılında itibaren Erzurum TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı) Enkaz Kaldırma ve Hasar Tespit Planı yapılması adına Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kurumunu temsil etti.

 

2014,2015 ve 2016 yıllarında ‘’Yerel Aktörlerin Katılımıyla Yerel Yatırım Planlama Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Destek” projesi kapsamında Erzurum Valiliği Bünyesinde çalışma ekiplerinde Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kurumunu temsil etti.

 

2013 yılında Erzurum Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva) Kurucuları Arasında yer aldı . 2013-2015 yılları arasında Tügva Erzurum Çalışma ve İş Dünyası Koordinatörlüğünü yürüttü ve bu süre zarfında topluma açık olarak Vakıf tarafından Erzurum’da yapılan programların düzenleme ve koordinesinde yer aldı.

 

2012-2014 yılında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesince mesleki sorumluluk kapsamında yapılan değişik çalıştay sempozyumların düzenlenmesinde görev aldı aldı. 2015 Şubat ayında yapılan TMMOB Erzurum Şubesi 13. Olağan Genel Kurulunda Yönetime aday oldu ve olağan seçimde 13. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

 

13.12.2016 tarihinde Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü olarak atandı. Süre zarfında Erzurum ili riskli alanlarında yaklaşık 50 milyon TL lik Kentsel Dönüşüm Kamulaştırma çalışmalarını yönetti.

 

02.10.2018 Tarihinde Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü uhdesinde kalarak Yerel Yönetim Şube Müdürü olarak görevlendirildi ve şube kurulumunu gerçekleştirdi bu süre zarfında Erzurum ilinde 20 ilçe Belediyesi 1 Büyükşehir Belediyesi . 31 Belediye şirketi ve 4 Belediye birliği ile Bakanlık arasında iş ve işlemleri yönetti

 

Halen daha Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yapı Malzemeleri Anabilim dalında doktora eğitimine tez aşamasında devam etmekte olup;

 

30.07.2020 tarihinde Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Rize Çevre ve Şehircilik il Müdürü olarak görevlendirildi .

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Çevre, ve, Şehircilik, İl, Müdürlüğüne, Ali, Serkan, Savaş, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı