Rihad Başkanı Mustekim Kaba, ziyaretleri sırasında Vali İhsan Selim Baydaş'a, derneğin kuruluş amacını ve gerçekleştirdikleri faaliyetler ile projeleri hakkında bilgiler verdi.

Rize denince, hafızlık müessesesinin öne çıktığını ifade eden Kaba; "Rize, Türkiye’de en fazla hafız yetiştiren illerimizden birisidir. Bizlerinde hafızlarımızı nitelik ve nicelik yönünden daha iyi yetiştirmek konusunda belli çalışmalarımız ve programlarımız var" dedi.

Rize'de Düzenlenen Türkiye Okul Sporları Satranç Şampiyonası Sona Erdi Rize'de Düzenlenen Türkiye Okul Sporları Satranç Şampiyonası Sona Erdi

Rize Hafızlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Rize İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zeki Kuvel ise, kendilerini kabullerinden dolayı Vali Baydaş'a teşekkür ederek, hafızların durumu ve Rize İmam Hatip Ortaokulunda yürütülen Hafızlık Projesi hakkında Vali Baydaş'a bilgiler sundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İhsan Selim Baydaş, Rize Hafızlar Derneğinin yürüttüğü faaliyetlerini yakından takip edeceğini belirterek, çalışmalarında tüm RİHAD ailesine başarılar diledi.

Daha sonra RİHAD Yönetimi tarafından Vali Baydaş'a Özel Tasarlanmış Esmâ-i Hüsnâ tablosu hediye edildi.

3216A512 5Dd9 422C 911F 3Da1D1352082

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi