Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 15:25
 
Rize Belediyesi Tophane Mahallesinde Dört Ayrı Sokağın Altyapısını Yenileyerek Betonladı
Rize Belediyesi tarafından Tophane Mahallesinde başlatılan geniş çaplı altyapı ve betonlama çalışmaları kapsamında birbirine bağlantılı 4 ayrı sokak yenilenerek modern görünüme kavuşturuldu.
Rize Haberleri Haberi
Rize Belediyesi Tophane Mahallesinde Dört Ayrı Sokağın Altyapısını Yenileyerek Betonladı

Rize’de birçok noktada altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları yürüten Rize Belediyesi 2021 yılı yatırım programı kapsamında Tophane Mahallesinde daha önce parke taşı olan ve çökmelerin yaşandığı sokakları sökerek betonlama çalışmasıyla daha kullanışlı hale getirdi.

 

Tophane Mahallesi sakinlerinin de memnuniyet duyduğu çalışmalar kapsamında ilk etapta Fındıklı sokak, 1 Nolu Dik sokak, Kanarya sokak ve Yokuş sokağın altyapısı ele alınarak yağmursuyu, atık su, ve içme suyu hatları kaliteli borularla yenilendi. Yağmur suyu mazgallarının da yenilendiği ve altyapısı tamamlanan sokaklar betonlanarak mevcut yollar bozuk zeminden arındırıldı.

 

Bambaşka bir görünüme kavuşan sokaklarda ikamet eden vatandaşlar çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek,  Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve teknik ekibe teşekkürlerini sundular.

 

Rize Belediyesi ilerleyen süreç içerisinde aynı mahallede yeniden çalışma başlatarak eksiklikleri tamamlayacak.


Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize, Belediyesi, Tophane, Mahallesinde, Dört, Ayrı, Sokağın, Altyapısını, Yenileyerek, Betonladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı