Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 11:17
 
Milletvekili Avcı'dan Rize'ye Hızlı Tren Müjdesi
AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, hızlı tren projesi için Aşkale-Rize arası 200 km hat oluşturmayı planladıklarını kaydetti.
Rize Haberleri Haberi
Milletvekili Avcı'dan Rize'ye Hızlı Tren Müjdesi

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, hızlı tren projesi için Erzurum’un Aşkale ilçesi, ile Rize arası 200 km hat oluşturmayı planladıklarını kaydetti.

 

Proje gerçekleştiğinde Aşkale’den Türkiye’nin muhtelif bölgelerine ulaşan Kuzey-Güney ve Doğu-Batı istikametlerindeki ana hatta bağlanacağını kayd3edne Milletvekili Avcı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Hızlı Tren!!!!!!!!! Lojistik merkezimizi mutlaka hızlı tren hattıyla besleyeceğimizi daha önce çok kez söyledim. Altı aydır bu projeye zaten çalışıyoruz. Aşkale-Rize arası 200km bir hat oluşturmayı planlıyoruz ve bunun için de proje çalışmalarını başlatmış durumdayız. Hem yük taşımacılığı hem yolcu taşımacılığı için yapılmış özel bir hat olacak. Proje gerçekleştiğinde Aşkale’den Türkiye’nin muhtelif bölgelerine ulaşan Kuzey-Güney ve Doğu-Batı istikametlerindeki ana hatta bağlanacağız. Yine bu vesileyle İran, Çin ve Rusya gibi dev pazarlara lojistik merkezimizi demiryolu ile bağlamış olacağız. Kamuoyunda paylaşılan bilgiler uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve başlattığımız bu proje çalışmasına müstenit bilgilerdir. Proje özgündür ve lojistik merkezi büyük pazarlara bağlama projesidir; bölgede yapılacak diğer projelerin yerine yapıldığı bilgileri ise spekülatiftir. Tüm hemşehrilerime kalbi selamlarımı bildiriyorum.”

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Milletvekili, Avcı'dan, Rize'ye, Hızlı, Tren, Müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı