Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 15:26
 
Kent Konseyinden okuma yazma kursu
Hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri ile kentte öne çıkan Rize kent Konseyi bu kez okuma yazma bilmeyen hanımlar için okuma yazma kursu açtı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Kent Konseyinden okuma yazma kursu

Rize Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan ve Rize kent Konseyi çalışma ofisinde başlatılan okuma yazma kursuna katılan kursiyerler, Halk Eğitim Müdürlüğü eğiticileri tarafından iki ay süreyle hafta içi ders görecekler. Kursiyer hanımlar kurs bitiminde sertifika alacaklar. Öte yandan kurs bittikten sonra talep olması halinde yeniden okuma yazma kursu veya benzer kurslar açılacak.

 

Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse kursa ilişkin yaptığı açıklamada" Konseyimiz meclislerimiz ve çalışma gruplarımızla toplum yararına sürekli faaliyetler yürütmeye devam ediyor. Konseyimiz bayan vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerine okuma-yazma kursu açarak bir yenisini ekledi. Çevremizde çeşitli nedenlerden dolayı zamanında okuma imkânı bulamamış bayanlarımız var. Biz bunu düşünerek o bayanlarımızın hiç olmasa okuma yazma öğrenmesini amaçladık. Buna benzer kurslara destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Kent, Konseyinden, okuma, yazma, kursu,
Yorumlar
Haber Yazılımı