Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 20:29
 
Kadro Mühendisliği Yaparak İstenilen Takımı Kurmaya Çalışıyoruz
Süper Lig 2021-2022 Sezonu Hazırlıklarının 2. Etabının Geçirildikleri Erzurum Kampı Sonrası Açıklamalarda Bulunana Çaykur Rizespor Teknik Patronu Bülent Uygun, Yöneticiler İle Birlikte Teknik Ekibin Çok Ciddi Bir Çalışma İle Kadro Mühendisliği Yaparak İstenilen Takımı Kurmaya Çalıştıklarını Belirtti.
Rizespor Haberi
Kadro Mühendisliği Yaparak İstenilen Takımı Kurmaya Çalışıyoruz

Çaykur Rizespor Teknikdirektörü Bülent Uygun, Süper Lig 2021-2022 Sezonu hazırlıklarının 2. etabının geçirdikleri Erzurum kampı sonrası açıklamalarda bulundu.

 

Ellerinden geldiğince çok ve etkili bir şekilde çalışmaya gayret ettiklerini kaydeden Uygun, Kadroda mevcutta bulunan futbolcular ile hazırlık maçı oynayarak eksiklerini görme ve tanıma imkânı bulduklarını; Bu çerçevede yöneticiler ile birlikte teknik ekip olarak çok ciddi bir çalışma ile kadro mühendisliği yaparak istenilen takımı kurmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Bu süreçte en önemli unsurun doğru yapılacak transferler ve bu zorlu süreçte taraftarların destekleri olacağını kaydeden Uygun açıklamalarının devamında; ''Aramıza katılan yeni futbolcu kardeşlerimizin çok hızlı bir şekilde takımımıza uyum sağladığı düşüncesindeyim. İkinci etap kampımıza katılacak olan yeni transferlerimiz, Labogang Phiri, Gökhan Gönül ve Bryan Dabo ile birlikte önemli bir yol kat etmiş olacağız.

 

Başkanımızın ve yönetimimizin hiç bir fedakârlıktan kaçınmadığının da altını çizmek isterim. Nitekim bugüne kadar önerdiğimiz ve istediğimiz her futbolcuyu almak için çok emek verip büyük bir özveri gösterdiler. Bu nedenle kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

 

Bayramdan sonra da takımımızda eksik bulunan yerlere başkanımızın yapacağı transferlerle sürpriz isimlerin katılacağından en ufak bir şüphem yok.


Siz sevgili taraftarlarımıza önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Sezon öncesi tüm takımların birbiri ardına transfer yarışına girdiği bu zorlu süreçte unutulmamalıdır ki; kadro mühendisliği çok zor ve ciddi bir iştir. İnce eleyip sık dokumak gerektirir. 


Haliyle bu transferlere harcanan bütçeler, gecesini gündüzüne katarak çalışan gerek başkanımız ve yönetim kurulumuz gerekse sportif direktörümüz tarafından, bu bütçelerin kendilerine emanet olduğu bilinciyle bir kuruşu dahi boşa harcamadan dikkatlice değerlendiriliyor. 


Kadro mühendisliği yapılırken fonksiyonel olması çok önem arz etmektedir.  Zira futbol yarışma periyodu uzun bir süreç ve bu süreçte istenmese de hastalıklar, sakatlıklar ve kart cezalıları kaçınılmaz olmaktadır. Haliyle oyuncu seçimi rotasyona el verir düzeyde olmalıdır. 


Bunun yanında genç futbolcularımızla ilgili çok fazla sorular tarafımıza iletiliyor. Öncelikle siz değerli taraftarlarımıza şunu anlatmak istiyorum; bulunmuş olduğumuz ligin gereklilikleri göz önüne alındığında genç kardeşlerimizin birçoğunun bu şerefli formayı en iyi şekilde temsil edebilmeleri, ağırlığını omuzlarında kaldırabilmeleri için ciddi zamana ihtiyaçları vardır. Bu sebeple öncelikle alt liglerde deneyim kazanarak, kendilerini geliştirerek umarım yakın gelecekte bu formaya layıkıyla hizmet edeceklerdir. 


Alt yapımızda yapacağımız eğitim devrimini de “Karadeniz Eğitim ve Öğretim Team” ini kurarak Rizespor sevdalılarının hizmetine sunacağız. İnşallah futbolcu yetiştirme fabrikasına dönüşecek bu proje ile birlikte geleceğimiz olan gençlerimize büyük bir yol açmış olacağız.  O zaman hayal ettiğim memleket evlatlarının yetişmesini sağlamış olacağız.
Bayramdan sonra eksik mevkilerimize yapılacak takviyelerle daha güçlü ve takım olgusuna sahip bir kadroya ulaşacağız. Unutulmamalıdır ki yeni kurulan takımımıza en büyük gücü, ilgiyi ve sabrı siz değerli taraftarlarımız göstereceklerdir. Eksiklikler kaçınılmaz olacaktır ama sizlerin de desteğiyle hepsinin üstesinden geleceğimize eminim. 
İlk geldiğim günde söylediğim gibi geçen sezon imkânsız gibi duran zor süreçte güzel işler, güzel birliktelikler ve özel bir hikâye yazdık. 


Fakat ‘’Dün dünde kaldı, bugün yeni başarılar yapmak için çok çalışmak lazım’’. 


Çok çalışacağımızdan, mücadele edeceğimizden, hep birlikte kenetlenerek çok güzel işler başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 


Asın Bayrakları takın atkıları giyin formaları güzel günler geliyor başarılı günler bizi bekliyor. 
“Bir”iz biz birlikte Rizesporluyuz.


Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyor, mübarek Kurban Bayramı’nda kurbanlarımızı tekbirlerle kestikten sonra kemençe - tulum eşliğinde coşacağımız nice bayram günlerinde buluşmak dileklerimle hayırlı bayramlar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Kadro, Mühendisliği, Yaparak, İstenilen, Takımı, Kurmaya, Çalışıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı