Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 13:35
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sel Mağdurlarına 550 Konut Sözü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Afet haberini aldığımız andan itibaren devletin tüm imkanlarını seferber ettik'' dedi.
Rize Haberleri Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sel Mağdurlarına 550 Konut Sözü

Geçen hafta meydana gelen sel felaketi ise Rize'mizin genelinde çok ciddi tahribata yol açtı. Sele kapılan 8 vatandaşımız kaybolurken 5 vatandaşımız da yaralandı. Kaybolan vatandaşlarımızın 6'sının cenazesine ulaşılırken 2 vatandaşımıza ulaşmak için yoğun çaba gösteriliyor. Bugüne kadar sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmlet aile ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Artvin Arhavi'deki kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afet haberini aldığımız andan itibaren devletin tüm imkanlarını seferber ettik.

 

KAPANAN YOLLARIN TAMAMI AÇILDI

 

Şu ana kadar 328'i arama kurtarma olmak üzere 2860 personel ve 705 araç görev yapmıştır. Afetten kapanan 426 yolun hemen tamamı ulaşıma açılmıştır. Afet bölgesinin tamamına su verilmekte olup, içme suyunda, enerjide, haberleşmede, iletişimde herhangi bir sıkıntı yoktur. Rize'de taşkın riski altında 665 yapı tespit edildi. Bu bölgenin boşaltılması sağlanırken, yaraların sarılması için projelerimizi devreye alıyoruz.

 

KONUT MÜJDESİ

 

İlk etapta Rize genelinde 15 Temmuz'daki sel felaketinden etkilenen ve afet riski altındaki yapılar için toplam 550 konut inşa edeceğiz. Rize merkez, Çayeli, Güneysu ile 119 köyde binaların hasar tespitleri 50 ayrı ekip ile 7/24 esasına göre çalışılarak iki gün içinde tamamlanmıştır."

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, Sel, Mağdurlarına, 550, Konut, Sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı