Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 19:38
 
Çaykur Tarihinde Bir İlk! Özel Sektöre Çay Satışına Başlandı
ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, özel sektöre tasnifli (paketsiz) kuru çay satışlarına başladıklarını bildirdi.
Rize Haberleri Haberi
Çaykur Tarihinde Bir İlk! Özel Sektöre Çay Satışına Başlandı

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, kuru çay satışlarının artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında özel sektöre tasnifli (paketsiz) kuru çay satışına başladıklarını kaydetti.

 

Alim, son 2 yılda yaş çayda ÇAYKUR tarihinin en yüksek 3 alımından ikisinin yapılması dolayısıyla kuru çay üretiminde de büyük bir artış sağladıklarını kaydederek, üretilen çayların satışı noktasında gerek yurt içinde gerek yurt dışında pazar arayışlarının sürdüğünü ve çalışmalar yapıldığını belirtti. Bu çalışmalardan bir tanesinin de özel sektöre kuru çay satışının yapılmasının yer aldığını kaydeden Alim, bazı özel sektör firmalarından gelen teklifler üzerine görüşmeler yapıldığını ve yapılan görüşmeler neticesinde anlaşma sağlandığını söyledi.

 

Yapılan anlaşmalarla birlikte bugün itibariyle özel sektör firmalarına 16 bin ton tasnifli kuru çay satışı yapıldığını sözlerine ekleyen Alim, satışların ÇAYKUR’a önemli bir gelir getireceğini kaydetti.

 

Alim, özel sektöre çay satışının ÇAYKUR tarihinde ilk kez gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Çaykur, Tarihinde, Bir, İlk!, Özel, Sektöre, Çay, Satışına, Başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı