Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 08:10
 
Alt Yapı Çalışmaları Kısa Sürede Tamamlanan Yol Trafiğe Açıldı
Rize Belediyesinin alt yapı çalışmaları kapsamında başlatmış olduğu yağmur suyu kanal genişletme çalışmasının ardından Atatürk caddesi araç trafiğine açıldı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Alt Yapı Çalışmaları Kısa Sürede Tamamlanan Yol Trafiğe Açıldı

Rize Belediyesi tarafından Tophane mahallesinin yağmur suyu kanal hattında başlatılan yenileme çalışmaları iklim şartları da göz önüne alınarak havaların yağışlı gitmesine rağmen ekiplerin gayretli çalışmaları sonucunda kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

 

Atatürk Caddesi güzergahında yolun her iki yanındaki 40 cm çapındaki yağmur suyu şebekeleri korunarak cadde üzerine 80 cm çapında bağımsız yağmur suyu şebekesi döşendi. Döşenen yeni şebeke ile Tophane Mahallesinden gelen derenin hamam deresine bağlandığı ve suyun daha rahat akış sağladığı belirtildi.

 

Ekiplerin gayretli çalışmaları sonucunda kısa sürede tamamlanan alt yapı çalışmaları çerçevesinde yapılan çalışmada, 300 m 80 cm çapında yağmur suyu, 250m 30cm çapında atıksu, 150m 20cm çapında içme suyu şebekesi döşenirken; yol güzergahında bulunan atıksu, içme suyu, doğalgaz, elektrik ve fiber şebeke alt yapı yenilemeleri yapıldı. Altyapısı güncellenen Atatürk Caddesi üzerine betonlama imalatı yapılarak yol üzerinde olası çökmeler ve oturmalar engellenmiş oldu. Üst yapı olarak granit küptaş ile Atatürk Caddesi güzergahı tamamlanmış oldu. Teletuvarlarda ihtiyaca göre daraltma ve genişletme çalışmaları yapıldı.

 

Ayrıca yapılan işte tasarrufa gidilerek dışarıdan almadan, belediyenin kendi imkanlarıyla yürütülen çalışma sadece malzeme gideriyle daha az maliyette tamamlandı.

 

Atatürk Caddesi güzergahında devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Alt, Yapı, Çalışmaları, Kısa, Sürede, Tamamlanan, Yol, Trafiğe, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı