Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından İstanbul'da bu yıl 13'ncüsü düzenlenen Rize Günleri'nde CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Kemal'i postaladım, sıra bunda" diyen İsmail Türüt'e yanıt CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz'den geldi.

İsmail Türüt'ün kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade eden Deniz, Rize Günleri'nin siyasi arena olmadığını ifade ederek RİDEF'i den özür beklediklerini aktardı.

Deniz'in açıklaması şöyle:

"Kendisini şarkıcı/türkücü zanneden ama şarkıcılığa geçememiş ve bizim için yok hükmünde olan, adını anmanın bile bize çöp gibi geldiği birisi, bugün gene aşağılık kompleksine girmiş... Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu için terbiye ve ahlak dışı kelimeler kullanmış; “Kemal'i postaladım, sıra bunda" demiş! 

Sen kimsin, nesin, cürmün ne senin?

Hayatında el-etek öpmekten, yağdanlık gibi gezmekten başka ne yaptın da racon kesiyorsun?

Senin gibileri biliriz, omurganız yoktur! Yakında, 'beni yanlış anladınız' der özür dilersin.

Bu saygısız kelimeleri yutarsın. 

Ayrıca, 'bizim bahçemize rüzgar eken fırtınayı biçer' demişsin... Evet, senin bahçene rüzgar ektik ne yapacaksın İsmail?

İsmail Türüt, bizim için eleştirilmeye değmeyen bir türdür. Türkücü değildir. Şarkıcı değildir. Sanatçı değildir.

Rizeliler Kitaba Doyacak Rizeliler Kitaba Doyacak

Kim olduğunu kendisi daha iyi bilir. Bizim için yok hükmündedir.

Biz asıl RİDEF’i eleştiriyor ve buradan çağrı yapıyoruz... Rize günleri siyasi bir arena mıdır? Siz buna nasıl izin veriyorsunuz? Hızlı bir şekilde sizden özür açıklaması yapmanızı istiyoruz."

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi