Havaların ısınmasıyla beraber yangın sezonu öncesinde önlemler alınmaya devam ederken, Muğla’nın Ortaca ilçesinde Aşı Yangın İlk Müdahale Ekip Binası ve Okçular İlk Müdahale Yangın Ekip Binası düzenlenen törenle açıldı.

Kayaköy’de yürüyüş yaparken düşen İngiliz turist hastaneye kaldırıldı Kayaköy’de yürüyüş yaparken düşen İngiliz turist hastaneye kaldırıldı

Yaz ayı ile birlikte artan orman yangınları öncesinde önlemler alınmaya devam ederken, yoğun orman yangınlarının yaşandığı illerden olan Muğla’da da yangın sezonu hazırlıkları aralıksız sürdürülüyor. Bu çerçevede Ortaca ilçesinde kurulan Aşı Yangın İlk Müdahale Ekip Binası ve Okçular İlk Müdahale Yangın Ekip Binası düzenlenen törenle açıldı. Ortaca Kaymakamı Kenan Aktaş ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılışın ardından Kaymakam Aktaş, yangın sezonu öncesinde önlemleri gözden geçirmek üzere yeni ekip binalarını ziyaret etti. Ortaca Orman İşletme Şefi Hasan Hüseyin Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Serpil Çalışkan ve İlçe Jandarma Komutanı V. Serkan Cantürk’ün de katıldığı ziyarette, yangın sezonuna hazırlık kapsamında alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Yeni binalar, yangınla mücadelede ilk müdahale kapasitesini artırarak bölge halkının can ve mal güvenliğini koruyacak. Yetkililer, yangın sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, bu tür tesislerin öneminin altını çizerek, halkın da yangın konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: iha