Haber:Dilek ONAY CAN 

Rize’de bilhassa yaz aylarında artan nüfus nedeniyle şehir içi dolmuş seferleri yetersiz kalıyor. O nedenle şehir içi dolmuşları belirli saatlerde tıklım tıklım doluyor.

Bazen, dolmuşlarda nefes almak bile zorlaşıyor.
Yaz sıcağı ve araç içlerindeki bu duruma rağmen bazı dolmuşların klimalarının çalışmaması veya yetersiz kalması ise yolcuların tepkilerine yol açıyor.

Bazı dolmuş araçlarındaki bakımsızlık ise bir başka sorun. Bazı dolmuşlardaki kirli ve yırtık koltuklar nedeniyle yolcular koltuklara oturmayıp, ayakta kalmayı tercih ediyorlar.

Şehir içi dolmuşlarının bu ve benzeri durumlarından şikayetçi olan vatandaşlar dolmuşların yeterince denetlenmemesine, denetimsizliğe tepkiler gösteriyorlar. Birçok vatandaş da Rize Belediyesinin şehir içi taşımacılığı için yeterince halk otobüsü koymamasından şikayetçi.

Öte yandan şehir içi dolmuş şoförleri de üst üste gelen akaryakıt zamlarına rağmen aylardır aynı fiyata yolcu taşıdıklarından şikayet etmekteler. Rize Belediyesinden yolcu taşıma ücretlerinin artırılmasını isteyen şehir içi dolmuşçuları zararına çalıştıklarını öne sürmekteler..

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi