Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Fındıklı’nın Sümer Köyü İlkokulunu ziyaret ederek okulun içerisinde yer alan tarım alanları ve atölyeleri gezdi. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sümer Yerli Girişim ve Yatırım Yarışması” etkinliğine katıldı.

Sümer İlkokulunu ziyaret eden Vali Baydaş, okuldaki; Tarım Alanı, Sera ve Çay Yetiştirme Bahçesini gezerek öğretmenlerden ve tarım alanlarında görevli öğrencilerden ürettikleri ürünler ve yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Konferans Salonu, Müzik Sınıfı, Beden Eğitimi Sınıfı, Bilişim Sınıfı, Mutfak Atölyesi, Hayal Atölyesi, Tarım Atölyesi, Ahşap Atölyesi ve okulun uygulamaya koyduğu çay tarımı projesinden kazanılan öz kaynaklar kullanılarak öğretmenlerce yenilenen kütüphane gezerek Okul Müdürü Emre Halis Demir’den bilgiler edindi.

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında Fındıklı İlçesi Sümer İlkokulunda düzenlenen yarışma ile yerli ve milli şirketlerin ülkenin kalkınması için olan önemini vurgulamak, yerli istihdamı sağlamak, öğrencilerin girişimcilik özelliklerini geliştirmek ve öğrencilere yerli yatırım kavramını anlatmak amaçlanmaktadır.

7 şirketin katıldığı yarışmada; Öğrenciler hayal güçlerini ve girişimcilik özelliklerini kullanarak yerli ve milli şirketler kurmak için yatırımcı aradı. Yarışmayı ziyaret eden misafirler “yatırımcı” olarak şirket tanıtım stantlarını gezdi. Öğrenciler şirket isimleri, logoları ve satış stratejileri ile Türkiye’nin kazanması, gelişmesi için üretim yapacakları, yurtdışına satış yapacakları sistemlerini yatırımcılara anlatarak yatırımcıları ikna etmeye çalıştı. Yatırımcılar (misafirler) daha önceden dağıtılan yatırım kuponlarını (her yatırımcıya 3 adet yatırım kuponu verilecek) beğendikleri yerli ve milli şirketlere verdi. Tüm şirketler yerli ve milli girişimlerinden ve cesaretlerinden dolayı ayrım yapmadan ödüllendirildi.

Ziyaret  sonrasında  TOGG marka makam aracının direksiyonuna geçen Vali Baydaş, öğrencileri gezdirerek keyifli bir deneyim yaşattı.

Programa Vali Baydaş’ın yanı sıra Fındıklı Kaymakamı Murat Çürük, İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Tüfekçi ve diğer ilgililer de katıldı.

Rize'de Araç Sayısı 93 Bine Yanaştı Rize'de Araç Sayısı 93 Bine Yanaştı

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi