31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde ısınan siyaset gündemi AK Parti’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ’Büyük Yürüyüş’ düzenledi.

Seçim sürecini hızlı bir tempoda götüren AK Parti, Uşak’ta gerçekleştirdiği ilk Büyük Yürüyüş ile adeta gövde gösterisi yaptı. Yüzlerce vatandaşın dev Türk Bayrağı eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüşe mehter takımı, atlılar, fenerler, meşaleler ve havai fişekler eşlik etti. Yürüyüşe Uşak Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın’ın yanı sıra, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ile Fahrettin Tuğrul, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, parti teşkilatları ve yüzlerce Uşaklı katıldı.

Üçgen park olarak bilinen noktadan başlayarak Cuma Pazarı’na kadar süren yürüyüşün ardından bir de miting gerçekleştirildi. “Uşak seninle gurur duyuyor” sloganıyla sahneye çıkan ve pazar alanını dolduran yüzlerce Uşaklıya hitap eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Mehmet Akif kararını vermiş elhamdülillah. Mehmet Akif yine AK Parti diyor. Hepinizden Allah Razı olsun.” dedi.

Genel başkanı gelen partilerin dahi sahip olmadığı bir coşku ve kalabalığın alanda bulunduğuna dikkat çeken Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Biz bu memlekete gerçekten sevdalıyız. Biz Türkiye’ye sevdalı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. 22 yıldır olduğu gibi bugün de Uşak, bugün de Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, bugün de AK Partililer Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durduğunu bir kez daha gösterdi. Bizim Anadolu insanımız vefakardır, hatır nazdır. Bizim insanımız bu memlekete, bu şehre kimin hizmet getirdiğini asla unutmaz. Zorluklarda da, sıkıntılarda da üç kuruşluk hediyelere, üç kuruşluk menfaatlere, hayal dünyasında kalan ve gerçekleştirilemeyecek vaatlere aldanmayacaktır" diye konuştu.

Kararlılık vurgusu yapan ve AK Parti kadrolarının tam bir bütünlük içerisinde hareket ettiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Çakın, “İnanıyorum ki bugün kendisini kaf dağında zannedenler, hayal görenler, 31 Mart’ta başlarını kuma gömecekler ve görecekler ki AK Parti hiçbir zaman davasını satmaz. AK Partililer hiçbir zaman vatan millet düşmanlarıyla yan yana olanlara müsaade etmez. AK Partililer hiçbir zaman milli ve manevi değerlerine yaklaşmayanların yanında durmaz. AK Partililer her zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dururlar, davasını satmazlar. Allah’ın izniyle biz de 31 Mart’a kadar gece gündüz, kapı kapı dolaşıp çalışmaya ve bu kutlu davayı, AK Parti bayrağımızı Uşak Belediyesi’nden indirmemeye kararlıyız” dedi.

Kaynak: iha