Trabzon’un Araklı ilçesinde son bir aydır artarak yaşanan kurt saldırıları küçükbaş hayvan üreticilerini canından bezdirdi. İlçede son bir ay içerisinde toplam 52 adet küçükbaş hayvan ahırlarında kurt saldırıları sonrasında telef olurken, 8 hayvan ise bu saldırılardan yaralı kurtuldu.

Besiciler zararlarının 300 bin TL’yi geçtiğini belirterek yetkililerden bu duruma bir çare bulunmasını istedi.

Trabzon'da Maça Giden Taraftarları Taşıyan Midibüs Tıra Çarptı: 6 Yaralı Trabzon'da Maça Giden Taraftarları Taşıyan Midibüs Tıra Çarptı: 6 Yaralı

İlçede son saldırı gece Yolgören mahallesi Küçükdere mevkiinde yaşandı. Gece saat 02.00 sıralarında Sabri Bal isimli hayvan yetiştiricisi ahırından gelen sesler üzerine hayvanlarının yanına koştu. Ahırdaki koyunlarının büyük bölümünün telef edildiğini ve bir kurdun gecenin karanlığında yıldırım gibi ahırdan kaçarak uzaklaştığını gördü.

Bir oğlak canını ahırdan kaçıp fabrikaya sığınarak kurtarmış
11 küçükbaş hayvanının telef olduğunu, 8 hayvanının da yaralandığını belirten Bal, bir yaralı hayvanının da ahırdan kaçarak yakındaki DoğuPen Fabrikası’na sığındığını söyledi. Araklı ilçe merkezine çok yakın bir mesafede gerçekleşen kurt saldırısının şaşkınlığını yaşayan yöre halkı, sıranın yakında hayvanlarından kendilerine veya çocuklarına gelmesinden korkuyor.

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi