Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü çerçevesinde ilçenin dört bir yanında düzenlediği etkinlikler ile zafer coşkusunu zirveye taşıdı.

Geleneksel Karakucak Güreşleri ile başlayan zafer kutlamaları, ünlü sanatçılar Ece Mumay ve Ogün Sanlısoy’un konserleriyle son buldu. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın YIlmaz, sahne performansıyla güzel bir konsere imza atan sanatçılara günün anısına teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Binlerce Mersinli, Akbelen Mahallesinde bulanan Koray Aydın Stadyumunda düzenlenen konserlerde bir araya gelirken, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Ağustos ayı, zafer ayıdır. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferinde Sultan Alparslan komutasındaki ordumuz Anadolu’nun kapılarını milletimize açtı. 30 Ağustos’ta İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Yunanlılar arkalarında Amerika ile ülkemizi işgal ettiler. Sizin gibi gençler, sizin gibi yiğitler bir araya geldiler ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kuvayi Milliye Birliklerini kurdular. Düşmanı vatanımızdan kovdular. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Sultan Alparslan olmak üzere vatan savunmasında can veren, kan veren, ter akıtan tüm büyüklerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu zafer, bizim için hem bayram hem de geçmişi hatırlatıp geleceğe ilişkin fikirlerimizi, duruşumuzu oluşturmak için bir fırsat” diye konuştu.

Sanatçılar Ece Mumay ve Ogün Sanlısoy ise Toroslar’da 30 Ağustos’ta binlerce kişiye konser vermenin büyük mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, kendilerini Mersinlilerle buluşturan Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Kaynak: iha