Aydın’da büyük bir heyecana sahne olan Ege Bölgesi Masa Tenisi Gençlig Bölge Finalleri turnuvası sona erdi. 18 kız ve 23 erkek sporcunun katıldığı müsabakalarda Afyonkarahisarlı iki sporcu şampiyon oldu.

Heyecan dolu maçlarda kazananlar belli oldu. Kızlar kategorisinde Selanay Yılmaz finalde zorlu rakibini yenerek galibiyete imza attı. Erkekler de ise Mücahit Kaan Uygun, finalde heyecan dolu maçın sonunda rakibini yenerek bölge şampiyonu oldu.

Böylelikle göstermiş oldukları yüksek performans sayesinde Afyonkarahisarlı sporcular Ege bölgesini temsil etmeyi hak kazandı. Sporcular antrenör İbrahim Akça’nın rehberliğinde Türkiye finallerinde yarışacaklar.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Türkiye Şampiyonasında Afyonkarahisar’ı temsil edecek sporculara başarılar diledi.

Vali Yiğitbaşı, Frigya’nın tanıtımı için öğrencileri dinledi Vali Yiğitbaşı, Frigya’nın tanıtımı için öğrencileri dinledi

Turnuvayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Antrenör İbrahim Akça, sporcularının başarılarından dolayı çok memnun olduğunu ifade etti. Akça, sözlerine şunu ekledi: "Sporcularımız turnuvada büyük bir mücadele sergiledi. Bu mücadeleyi başarıyla taçlandırarak bizlere büyük bir gurur yaşattı” dedi.

Kaynak: iha