Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" kapsamında Sivas’ta kültürel miras paneli yapıldı.

Proje okulları olan Sivas Lisesi, Sivas Fen Lisesi ve Selçuk Anadolu Lisesince Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, birim amirleri ve farklı okullardan gelen lise öğrencileri katılım sağladı.

BİLSEM öğrencileri dereceyle döndü BİLSEM öğrencileri dereceyle döndü

Panelde, proje çalışmalarında görev alan öğrenciler tarafından "Tarihi Alanlarda Kültürel Miras", "Yemek ve Mutfak Alanlarında Kültürel Miras" ve "Aşıklık Geleneğinde Kültürel Miras" konularında sunum gerçekleştirildi.

Programda konuşan Yener, programın kültürel mirasın yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Projede görev alan öğrencilerin bu süreçte çok önemli bilgiler edindiğini ve bu bilgileri diğer öğrencilerle paylaşarak önemli bir kültürel etkinlik gerçekleştirdiğini kaydeden Yener, projede görev alan ve programın düzenlenmesine katkı sağlayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yener, paneli gerçekleştiren öğrencilere plaket takdim etti.

Kaynak: iha