Doğru Parti Rize İl Başkanlığı Kuruldu Doğru Parti Rize İl Başkanlığı Kuruldu

Rize’de hem yerli vatandaşların hem de dışarıdan gelen turistlerin ‘’Rize’ye yakışmıyor.’’ dediği. Vatandaşlar tarafından ısrarla talep edilmesine rağmen bir türlü adım atılamayan Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali için geçtiğimiz aylarda ilk kazma vurulmuştu.

Rize’nin çıkış noktası olan Alipaşa mahallesinde bulunan polis kontrol noktası ve çevresinde kamulaştırılan alanda planlanan yeni otogar için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 

Çiftekavak Kavşağı Tamamlanmak Üzere

Rize istikametinden gelen araçların ve terminalden çıkıp Trabzon istikametine devam etmek isteyen araçların Karadeniz otobanına bağlanabilmesini sağlayacak Çiftekavak kavşağında çevre düzenleme ve istinat duvarı işlemleri tamamlandı. Kavşağın yapımında ise sona gelindi. 

Rize’nin Yeni Terminalinde Çalışmalar Hız Kesmiyor

Fore Kazık İşlemleri Tamamlandı

Yeni terminalin yapımı için kamulaştırılan alandaki hafriyat çıkartıldı. Hemen arka kısımda kalan eski sahil yolu ile terminal alanı arasına uygulanan Fore Kazık işlemleri ise tamamlandı.

Eski Terminal Alanı Kentsel Dönüşüm İçin Kullanılacak

Yeni Terminalin tamamlanıp hizmete alınması ile birlikte Reşadiye mahallesinde bulunan ve şehrin yıllara nazaran büyüyüp gelişmesiyle birlikte artan talebe cevap veremeyen eski terminal alanı boşa çıkacak. Bu kentsel dönüşüm rezerv alanı olarak kullanılması planlanıyor.