İsrail’in aylardır Gazze’ye yapmış olduğu katliamlara Türkiye’nin dört biryanında protesto ve lanetlemeler devam ediyor. Günlerdir masum insanların üzerine, gece gündüz bomba yağdırarak soykırım yapan katil İsrail katliamlarına Türkiye’nin her yerinde tepki ve lanetlemeler artarak devam ediyor.

Ayar, Aday Adayları İle Bir Araya Geldi Ayar, Aday Adayları İle Bir Araya Geldi

Rize’de her gün yüzlerce masum çocuğu katleden İsrail’e Rizeli iş insanı Yılmaz Çelik, iş yerine asmış olduğu bir pankartla tepki gösterdi. Vatandaşlar bu davranışı nedeniyle iş insanı Yılmaz Çelik’i tebrik ediyorlar.

Yılmaz Çelik, “ Bütün dünyanın önünde günahsız çocukları, kadınları ve yaşlıları ve tüm sivilleri, hastanelerde tedavi görenleri katletmeye devam ediyor. Bütün dünya seyrediyor. Birleşik Milletlerin bu noktada hiç bir etkinliği olmamaktadır. Bu katlıma, bu barbarca işgale başta, ABD ve Avrupa ülkelerinin birçoğu sessiz kalarak ortak olmuşlardır. Bu zalim devletler katil İsrail’i durdurmak için biç bir şey yapmadıklarına bakınca, demek ki bu olay haçlı, hilal meselesidir. Ben ve aile bireylerim olarak taşan sabrımızı bu pankartla dile getirmiş olduk. Maddi ve manevi bütün destek ve dualarımız Filistin’li, Gazze’li direnişçi kardeşlerimizle birliktedir.” dedi.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

Rizeli esnaf israil zulmünü astığı pankartla protesto etti