Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı verilere göre, Rize'de 19 Ocak 2024 Cuma günü namaz vakitleri şu şekilde:

İmsak: 06:03

Güneş: 07:32

Sağlık Bakan Yardımcısı Birinci, Rize'de: 'Türkiye Nüfusunu Arttırmaya İhtiyacımız Var' Sağlık Bakan Yardımcısı Birinci, Rize'de: 'Türkiye Nüfusunu Arttırmaya İhtiyacımız Var'

Öğle: 12:33

İkindi: 15:02

Akşam: 17:25

Yatsı: 18:49

İmsak: Sabah namazının vakti, güneşin doğmasına kadar olan süredir. Bu süre içinde sabah namazının farzı ve sünneti kılınabilir.

Güneş: Güneşin doğuşudur. Güneşin doğuşundan itibaren yaklaşık 45 dakika sonra öğle namazı vakti girer.

Öğle: Öğle namazının vakti, güneş üzerinden şer'i bir saat geçince girer ve güneş batıncaya kadar devam eder. Öğle namazının farzı ve sünneti kılınabilir.

İkindi: İkindi namazının vakti, öğle namazı vaktinin sona ermesinden itibaren başlar ve güneşin batmasına kadar devam eder. İkindi namazının farzı ve sünneti kılınabilir.

Akşam: Akşam namazının vakti, güneşin batımından itibaren başlar ve yatsı namazı vakti girinceye kadar devam eder. Akşam namazının farzı ve sünneti kılınabilir.

Yatsı: Yatsı namazının vakti, akşam namazı vaktinin sona ermesinden itibaren başlar ve imsak vakti girinceye kadar devam eder. Yatsı namazının farzı ve sünneti kılınabilir.

Rize'de 19 Ocak Cuma günü sabah namazı 06:03'te, güneş 07:32'te, öğle namazı 12:33'de, ikindi namazı 15:02'te, akşam namazı 17:25'de ve yatsı namazı ise 18:49'de kılınacak.

Editör: Erdi AKMAN