Törene katılan, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Kalkandere POMEM Salonu'nda gerçekleştirilen törende, ülke genelinde bugün 12 bin yeni polis memurunun devlet ve millete hizmet saflarına katılacağını söyledi.

Güvenlik güçlerinin, devletin gücü ve güvenliğinin, milletin huzur ve refahının teminatı olduğunu vurgulayan Baydaş, "Sokağında polis memurunun olduğu yerler huzurlu ve güvenlidir. Herhangi bir sıkıntıya, herhangi bir probleme maruz kaldığımızda aklımıza ilk gelen devletin kolluk birimlerine, polisine onun ayrılmaz parçası jandarmasına müracaat etmektedir." dedi.

İlçeler Arası ‘Turizm Tüneli’nde İlk Işık İlçeler Arası ‘Turizm Tüneli’nde İlk Işık

Baydaş, polisin, suç odakları, sokak çeteleri ve terörle, devletin ve milletin varlığına, birliğine kasteden her kesimle mücadelede en önde olduğunun altını çizdi.

"Vatan sana canım feda." diyerek yürüyen polislerin yarın vatana, devlete ve millete kastedecek herhangi bir tehlike gördüklerinde, canlarını feda etmekten çekinmeyeceğini ifade eden Baydaş, "Devletin var olduğunun göstergesidir polis memuru. Etrafınızda problem yaşayan devletlere bakın. Devletin ne demek olduğunu, devlet müessesi ve nizamının ne demek olduğunu etrafımıza bakarak görebiliriz. O nedenle sadece varlıkları bile ayakta duruyor olmamızın, güçlü olmamızın, geleceğe emin adımlarla yürüyor olmamızın teminatıdır." diye konuştu.

Vali Baydaş, polis ailelerine ise şöyle seslendi:

"Gözünüzden sakınarak büyüttüğünüz evlatlarınız, bugün devlet, millet hizmetinde üniformalarla karşınızda duruyor. Düne kadar siz onları buraya, okullara emanet ettiniz. Bugünden sonra biz, sizleri, milletimizi ve devletimizi onlara emanet edeceğiz. Mezuniyet töreninin evlatlarınız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Devletimiz ve milletimiz için onlara güzel hizmetlerle dolu hayırlı gelecekler diliyorum. Allah devletimizin birliğini, bütünlüğü daim etsin. Ona kast edecek her türlü içte ve dışta hainlere ve düşmanlara fırsat vermesin."

Dereceye girenlere hediyelerinin verildiği törende, 365 polis adayı yemin etti.

Törene, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Murat Üngör, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, diğer davetliler katıldı.


 

Kaynak: AA