Rizeli Avukat Mahmutyazıcıoğlu'nun Cinayetine İlişkin Davada Mütalaa Açıklandı Rizeli Avukat Mahmutyazıcıoğlu'nun Cinayetine İlişkin Davada Mütalaa Açıklandı

2023 yılı için 1 milyon yolcu hedefi konulan Rize Artvin Havalimanında hedefe az kaldı. Açıklanan ekim ayı rakamları ile 863 bin 803 yolcu ağırlayan havalimanında aralık ayında 1 milyon yolcu kutlaması yapılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün açıkladığı rakamlara göre Rize-Artvin Havalimanı’na  ekim ayında iç hatlarda 637, dış hatlarda 5 olmak üzere toplamda 642 uçuşla 86 bin 255 yolcu taşındı. 2023 yılı ocak-ekim döneminde ilk 10 ayda yolcu trafiği 863 bin 803, uçak trafiği 6 bin 238, yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 6 bin 195 ton olarak gerçekleşti.

Rize Artvin Havalimanı

1 YILDA 1 MİLYON YOLCU KUTLAMASI

2023 yılı için planlanan 1 milyon yolcu hedefine aylık ortalamalara göre ulaşan Rize Artvin Havalimanında heyecan yaşanıyor. Havalimanında Aralık ayında hedefe ulaşma kutlaması yapılacak. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş havalimanının ilk takvim yılında kapasitesinin 3'te 1'ine ulaşmıştığını belirterek ” Bu tören ile havalimanı projesinin ne kadar gerekli ve gerçekçi bir proje olduğunu göstereceğiz. Büyükşehir olmayan havalimanları arasında 1 yılda 1 milyon yolcuyu geçen tek havalimanı olması özelliğinden dolayı bu töreni gerçekleştireceğiz. Bunun bize getireceği sorumluluklar olacak. Önümüzdeki yılda belki hedefimizi 1 buçuk milyon yolcuya çıkaracağız. Belki farklı seferler eklenecek. Bursa gibi şehirlerde bölge insanımızın çokça yaşadığını biliyoruz. Antalya'ya doğrudan seferler talep ediliyor. Bu atacağımız adımlar bunların hazırlayıcı sebepleri olacaktır. Yolcu sayısının artması, konaklama ihtiyacının ve yeme ime mekanları ihtiyacının artmasına sebep olacaktır. Bunların da altyapısını hazırlamamız gerekmektedir” dedi.

Haber: Arzu ERBAŞ