Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış iftar yemeğinde öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrencilerle iftarda aynı sofrada buluşan Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, orucunu açtıktan sonra öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen Rektör Alkış, makul talepleri yerine getirebileceklerini vurguladı. Rektör Alkış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kampüsler, üniversite öğrencilerinin nitelikli zaman geçirebilecekleri mekanlardır. Öğrencilerimiz eğitim hayatlarından sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere değin zamanlarının çoğunu kampüs alanında geçirmektedirler. Bu bağlamda kampüs, öğrencilerin dünyasıdır ve biz de bu dünyada daha güzel ve niteli bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapacağız. Ben bugün öğrencilerimizle birlikte aynı sofrada orucumu açmaktan dolayı çok mutluyum. Onlarla birlikte oruç açmak, onlarla hasbihal etmek gerçekten çok güzel bir duygu.”

Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü Merkezi yemekhanede düzenlenen iftar yemeğine Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Faysal Yatman’da eşlik etti.

Kaynak: iha