Sevgisiz Dünyaya Sevgi Çiçekleri Dağıttılar Sevgisiz Dünyaya Sevgi Çiçekleri Dağıttılar

Pazar Ticaret ve Sanayi Odası, İl Odaları bünyesinde gerçekleştirilen ‘K Türü Yetki Belgesi’ hizmeti yetkisini aldı. Yurt içi eşya taşımacılığı yapacak olan tüm sektör işletmeleri artık başka kurumlara gitmeden Pazar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan K Belgesi alabilecek.

Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız  Neşet Çakır yaptığı açıklamada Karayolu Pazar Ticaret Odasının Taşıma Yönetmeliği kapsamında düzenlenen “K Türü Yetki Belgesi” verme konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol yetkilendirildiğini söyledi.

Çakır, ''K Belgelerinin Odamızda verilebilmesi konusunda uzun zamandır lobi çalışması yapmaktaydık. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezdinde K belgesi işlemleri için üyelerimizin ve nakliyecilerin Rize merkeze gitmek zorunda kaldıklarını aktararak Sayısal Takograf Kartının (Dijital Ehliyet) verildiği gibi K Belgelerinin de Odamızda verilebilmesi için girişimlerde bulunmuştuk. Yaşanan gelişme doğrultusunda K Türü Yetki Belgeleri hizmeti bundan böyle Pazar dışına gitmeye gerek kalmadan Pazar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabilecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU