Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın büyük desteği ile Düzcespor’un finansal sorunlarını çözüme kavuşturduklarını müjdeleyerek, “Düzcespor’un önümüzdeki dönemde başarılı olması için gereken mali kaynak oluşturuldu” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TFF 2. Lig Kırmızı gurupta mücadele eden Düzcespor’un Şıralık Tesisleri’ni ziyaret etti. Teknik heyet ve futbolcular ile bir araya gelen Başkan Faruk Özlü, Çarşamba (3 Nisan 2024) günü Menemen Spor’la oynanacak maçı izleyeceğini söyledi. Düzcespor ile ilgili yapılabilecekleri istişare etmek maksadıyla Fenerbahçe’nin Eski Başkanı Aziz Yıldırım’ı Düzce’ye davet ettiğini ifade eden Özlü, “Aziz (Yıldırım) bey benim eski bir dostumdur davet ettim, Düzce’ye geldi. Bir akşam iftar yemeğinde beraber olduk. Kendisiyle konuştuk, tartıştık. Para sıkıntımız olmayacak. Bunu böyle bilin” dedi. Futbolculardan son kalan 5 maçtan galibiyetle ayrılmalarını isteyen Özlü, başarılar diledi.

“Sadece bu yıl 20 milyon liraya yakın kaynak sağladım”

Sadece bu yıl Düzcespor’a iş adamlarından yaklaşık 20 milyon lira kaynak sağladığını ifade eden Özlü, “Düzcespor’un daha iyi olması için, elimden gelen bütün gayreti sarf ettiğimin ve imkanları sağladığımın şahidi kayyum heyetidir” dedi.

Kocaelispor - Giresunspor maçının ardından Kocaelispor - Giresunspor maçının ardından

Fenerbahçe’nin eski Başkanlarından Aziz Yıldırım’ın katılımı ile yaptıkları toplantının detaylarını da paylaşan Özlü, “Valimiz, Başsavcımız, Emniyet Müdürümüz, jandarma komutanımızın da olduğu bir toplantı yaptık. Bu toplantıda bazı iş adamları da vardı. Aziz Yıldırım ‘Arkadaşlar bu işi sadece Faruk Özlü’ye bırakmayın. Bu işin çözümü, şehrin bütün unsurları ile bu takıma sahip çıkmasından geçiyor. Düzce’ye karşı benim bir zafiyetim var’ dedi ve yardım yapacağını söyledi. İki işadamı daha yardım yapacağını söyledi. O akşam 250 bin dolarlık bir bütçe çıktı. Düzcespor’un önümüzdeki dönemde başarılı olması için gereken mali kaynak oluşturulmuş oldu” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: iha